Eyüpspor Biletleri 50 TL

Çorum FK’nın Perşembe günü sahasında Eyüpspor ile oynayacağı Ziraat Türkiye Kupası 3.Eleme Turu maçının bilet fiyatları açıklanırken, 150 TL olan lig maçlarının biletleri ise alınan karara göre 100 TL’ye indirildi.

Çorum FK Sportif Direktörü İsmail Atalay Baydur, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bildiği üzere, TFF’nin açıklamış olduğu (Locaların %50’sinde maç izlenebilir) kararından sonra localarda bilet satışlarına başlamıştık. İlerleyen günlerde gerek görsel, gerek yazılı basında bilet fiyatlarının yüksek olduğu yönünde taraftarlarımızın şikayette bulunduğunu öğrenmiş bulunmaktayız. Taraftarlarımızın bilet fiyatlarının yüksek oluşuna göstermiş olduğu tepkilerini dikkate alarak bilet fiyatlarımızı Türkiye Kupası maçlarında 50 TL, lig maçlarında da 100 TL olarak güncellenmiştir.

Ancak bilinmesini isteriz ki, Çorum Şehir Stadyumu’nda maç oynamamızın kulübümüze maç başı 58.000,00 TL maliyeti vardır. Sezon sonunda tüm maçların yaklaşık maliyeti 800.000,00 TL’dir. Bu nedenle pandemi sürecini de göz önüne alarak seyircimizden yoksun olarak oynadığımız maçlarda oluşan bu 800.000,00 TL’lik bu zararın bir kısmına Çorum FK sevdalılarının destek vermesi adına bilet fiyatları bu şekilde belirlenmiştir.

Son olarak da stadyuma ücretsiz girildiği, bazı taraftarların ücretsiz izlediği bu durumunda kulüp tarafından desteklendiği bilgisi doğru değildir ve gerçeği yansıtmamaktadır. Bu zor şartlarda maçlarını Çorum Şehir Stadyumu’nda oynamaya çalışan Çorum Futbol Kulübü yönetiminin bedava seyirci alacak lüksü yoktur. Maçlara ücretsiz girip maç izleyen taraftarlarımızı da kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz. Şunu da ayrıca belirtmek isteriz ki, stadyumumuz da sadece protokol kapısı açıktır. Protokol kapısından tek sorumlu Gençlik Spor İl Müdürlüğü’dür. Kulübümüz tarafından Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne verilen yönetim listesi dışında kimseyi stadyuma alma yetkimiz bulunamamaktadır.”

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*