“Eskiler gelebilir, Yakup kalmak istiyor”

Spor Yazarı Ahmet Kaya, kulübümüzde yaşanan son sıcak gelişmeleri değerlendirdi. Kaya, Yakup Alkan’ın takımda kalması için yoğun mesai harcandığını ifade etti.

“Çorum Belediyespor’da bir yandan yönetim çalışmaları sürerken, diğer yandan da yeni yönetimde yer alacak eski yöneticiler de el altından da olsa transfer çalışmalarına başladılar bile. Mesela Uğur Bulut ve Emre Yüksektepe yeniden takıma kazandırılabilir. Buna ek olarak Hakan Yağmurkaya’nın da dahil edilme oranı yüksek. Yakup Alkan’ın takımda kalması konusunda da ciddi hamleler yapılıyor. Bu konuda Yakup kalmaktan yana ama bonservisini elinde bulunduran Yeni Malatyaspor’u ikna etmek için yoğun çalışma var. Sonuçta Yakup’un talibi çok fazla ve bu da Yeni Malatyaspor’u tok satıcı yapıyor. İşte bu yüzden Malatya Valisi Sayın Mustafa Toprak dahi devreye giriyor. Ama eski Galatasaraylı bir futbolcuyu Malatyaspor’un çok istemesi ve bunu Çorumlu birinin bitirecek olması Yakup’u yeni sezonda da takımda tutmak için yeterli olacak. 

Yine iç transferde Abdullah Karmil ve Akın’la yeniden anlaşılmak isteniyor. İmam konusu ise sıkıntılı. Yönetimde isteyen de var istemeyen de. Tekrar anlaşılması durumunda yönetimde istifa(lar) dahi yaşanabilir. Yani bıçak sırtı bir durum. Kaleci Sercan’ın sözleşmesi devam ediyor. İlla gitmek isterse 60 bin TL’ye serbest kalabiliyor. Kısacası görüntüde sessiz olan Çorum Belediyespor’da aslında ciddi bir hareketlilik var. Umarım bizim için hayırlı bir sezon olur.”

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*