“Eski güzel günlerimize döneceğiz”

Çorum Futbol Kulübü’nde forma giyen kaptan Kerem Çağatay, Murathan Buruş, Kıvanç Kaya ve Fatih Şerifoğlu açıklamalarda bulundular.

Basın toplantısında ilk sözü alan takım kaptanı Kerem Çağatay, “İkinci yarıya kötü bir başlangıç yaptık. 5 maçta 4 mağlubiyetimiz var. Başta Başkanımız olmak üzere Çorumspor camiasını üzdüğümüzün farkındayız. Ama takım olarak bizde çok üzgünüz. Başkanımıza ve taraftarlarımıza karşı bunun mahcubiyetini yaşıyoruz. Sezon başından berri hep birlikte sevindik ve üzüldük. Biz taraftarımızla kenetlendiğimiz sürece içeride-dışarıda sezon başından berri kimleri yendiğimizi bütün Türkiye’ye gösterdik. Bundan sonra kalan 12 maçımız da final niteliğinde. Taraftarımıza çok ihtiyacımız var. Bu Cumartesi günü bizim için yeni bir başlangıç, biz takım olarak böyle bakıyoruz. İnegöl maçında bizi çok iyi desteklediler, Pendik maçına da geldiler. Bundan sonraki maçlarımızda taraftarlarımızdan daha çok destek bekliyorum. Biz bütünleştiğimiz sürece, bizim Play-Off’a kalacağımıza ve takımımıza olan inancım tam. Başkanımızın da söylediği gibi biz büyük Çorumspor’uz sallanırız ama yıkılmayız, Allah’ın izniyle. Bunu herkes böyle bilsin. 7’si içeride 5’i dışarıda 12 maç oynayacağız. Bu kalan maçlarda tüm taraftarlarımızdan destek bekliyoruz” dedi.

TARAFTARLARIMIZDAN ÖZÜR DİLİYORUM
Pendikspor maçında yaşanan olaydan dolayı taraftardan özür dileyen Murathan Buruş, “Takım kaptanımız önemli noktalara değindi. Bende kendi adıma hafta sonu maçta taraftarlarımızla yaşadığım olayla ilgili açıklama yapmak istiyorum. Taraftarımız yağmur çamur demeden her zaman bizi desteklemeye geldiler. Allah razı olsun hepsinden. Şu an takımın bulunduğu durumdan dolayı taraftarımızla istemediğimiz tatsız bir olay yaşadık. Bundan dolayı çok özür dilerim. Ağzımdan kesinlikle argo bir kelime çıkmadı. Bulunduğumuz olayın stresinden dolayı yaşandı. Bundan sonra yine beni işini yapmaya çalışan bir futbolcu olarak bilmeye devam etsinler. Bundan sonra kesinlikle böyle bir olay yaşanmayacak. Zorlu bir dönemden geçiyoruz. Bu dönemi en iyi şekilde atlatabilmek için taraftarımızdan destek istiyoruz. Gün birlik günü, hepimiz zaten bunun farkındayız. Taraftarımızın desteği ile bizde sahada elimizden geleni yaparak ligi istediğimiz yerde bitirmek istiyoruz. Hep birlikte mutlu olalım, tekrar özür diliyorum” diye konuştu.

BEN BU CAMİANIN ÇOCUĞUYUM
Taraftarların tepkisine alınmadığına ve bu camianın çocuğu olduğuna vurgu yapan genç golcü Kıvanç Kaya, “İçinde bulunduğumuz durumdan bizde memnun değiliz. Her zaman daha iyisini yapmak için çalışıyoruz. Kötü bir dönem geçiyoruz. İnşallah bu dönemi atlatıp, tekrardan güzel güneşli günler göreceğiz. Sancaktepe maçında yaşadığım olaydan dolayı taraftara asla bir kırgınlığım yok, olamaz da. Gol attığımda tribüne çağıran taraftar, kötü oynadığımda da sitem edebilir. Maçın gidişatından ve stresinden dolayı böyle şeyler olabilir. Ben onların ve bu camianın çocuğuyum. Bu camianın çocuğu olmaktan gurur duyuyorum. Tekrardan dirilişe geçeceğiz, güzel günler göreceğiz. İlerde de inşallah bu camianın çocuğu olarak kalacağım. İnsanlar çocuklarına bağırıp, sitem eder. İnşallah tekrar güzel günlere uyanacağız” şeklinde konuştu.

BU ŞEHİR BAŞKANINA VE TAKIMINA SAHİP ÇIKSIN
Çorumspor’un farklı ve büyük bir camia olduğunu belirten golcü futbolcu Fatih Şerifoğlu ise, “Futbol dışı bazı şeylerden bahsetmek istiyorum. Ben çok kulüpte oynadım ama Çorumspor çok farklı bir camia. Şahsi düşüncem buradaki en büyük pay sahibi Başkanımız Fatih Özcan’dır. İki sene önceki Çorumspor ile şimdiki Çorumspor arasında dışarıdaki insanlar ve içeride bizlerin gözünde gerçekten büyük bir camia ve kurumsallaşma adına önemli gelişmeler olduğunu düşünüyorum. Futbolun ve futbolcunun olduğu ortamda Karadeniz takımları denildiği zaman Trabzonspor, Samsunspor, Rizespor ve Çorumspor adı geçiyor artık. İki sene önce ben burada değildim ve bunları duymuyordum. Yani demek istediğim biz oyuncular gelip gideriz ama bu şehir başkanına ve takımına sahip çıksın. Zor bir süreçten geçiyoruz. Bu şehir kenetlendiği zaman Allah’ın izniyle biz bunun üstesinden geliriz. Buraya kadar bu takımı biz getirdik ve bunu daha önce gösterdik. Bugünden sonra yine eski günlerimize döneceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*