“Dört futbolcuyu hoca istemedi”

Giden ve kalan futbolcular hakkında bilgilendirme yapan Başkan Fatih Özcan, indirim yapan futbolculara özel teşekkür etti.

Bazı futbolcularla hocanın raporu doğrultusunda ayrıldıklarının altını çizen Başkan Özcan, “Barış Çiçek, Kaan Güdü, Mücahit Haktan Karabulut ve Eşref Korkmazoğlu bu kardeşlerimizin ayrılmasıyla ilgili tasarruf tamamen hocamızla ilgili. Yönetimimize ait değildir. Yönetim ile hoca birbiriyle çakışmaz. Ben hocanın gitsin dediği oyuncuya kalsın demem. Biz bu teknik patron ile devam edeceğiz ve bu sene onunla bu savaşın içinde yer alacağız. Teknik heyetin raporu doğrultusunda bu futbolcular ile yollar ayrıldı. Hoca, sisteminde düşünmüyor, performansını düşük buluyor, oyun bilgisini yeterli bulmuyor biz saygı duyuyoruz. Bu kardeşlerimiz hocamızın ve teknik ekibimizin raporu doğrultusunda gitmiştir.

EMRE GEMİCİ NEVŞEHİR’E GİTMEK İSTEDİ
Gelelim Emre Gemici ve Fahri Eren Pamuk. Biliyorsunuz iki futbolcumuzda kiralıktı ve kulübümüzle sözleşmeleri devam ediyordu. Hocamız raporunda ikisini de bu sene kampta görmek istiyordu. Ancak Emre Gemici kardeşim bize Nevşehirspor ile anlaşmak istediğini iletti. Kendisiyle hiçbir gönül kırgınlığımız yok, aradı konuştuk ayıp olur mu gitmek istiyorum dedi. Bizde hocamızın raporu doğrultusunda sözleşmesi devam etmesine rağmen kendisinin Nevşehirspor’a gitmesine yardımcı olduk. Çorumspor’da isteyen oynar, gitmek isteyeni kesinlikle tutmam. Gidene de yardımcı olurum.

FAHRİ EREN İLE FİYATTA ANLAŞAMADIK
Fahri Eren Pamuk kardeşimle ise fiyatta anlaşamadık. Bu sene tüm oyuncularımızla fiyatta indirime gideceğimizi söylemiştik. Anlaştığımız tüm oyuncularımızda indirime gitti. Fahri Eren’in de yolu açık olsun. Kendisi 2.Lig topçusu olarak gidiyor. Bu giden kardeşlerime kefilim. Tüm kulüpler gözleri kapalı alabilirler.

İÇ TRANSFERDE ANLAŞILAN TOPÇULAR
İç transferde kalecilerimiz Onur Tekin ve Reşat Şen ile 5’şer yıllık anlaşılmıştır. Ertuğrul Sancaktutan, Osman Bodur, Mert Ilıman, Mikail Albayrak, Volkan Serim ve Muhammet Fettahoğlu ile 2’şer yıllık anlaşma yapılmıştır. Muhammet Çoban, Kıvanç Kaya, Batuhan Demirel, Kerem Pala, Kemal Kazan ve Ferdi Konak ile de 5’şer yıllık anlaşma sağlanmıştır. Bu arkadaşlarımız öyle bir indirim yaptı ki Çorumspor iç transferde 100 bin lira kar etti. Çorumspor size minnettardır. Sahada nasıl performans sergileyeceğiniz hocanızı ilgilendirir. O beni ilgilendirmez, o tamamen teknik ekibin işi. Ama sizin Çorumspor için yaptıklarınız sezon içerisinde karşılıksız kalmayacak. Siz yeter ki Çorumspor’un bileğini büktürmeyin” dedi.

HEDEFİMİZ SÜPER LİG
Çorumspor’u düşünen ve dış transferle gelecek futbolcu kardeşlerime sesleniyorum. Hiçbir kulübü kötülemek istemiyorum ancak eski takımınızda yaşadığınız olumsuzlukları burada da yaşarım korkusuyla gelmeyin. Futbolcusunu tam anlamıyla koruyan, sizler gibi amatör olarak futbol oynamış bir kulübün başkanıyla çalışacaksınız. Biz kulüp olarak futbolcularımıza parasını teri kurumadan takım otobüsünde ödüyoruz sizlerde buna göre değerlendirin. Geleceğiniz yerde yeni stat ve büyük Çorumspor taraftarı var. Sizler gelirken Çorumspor’u tercih ederek gelin. Çorumspor’u tercih ederek gelmeyen futbolcu ile anlaşmam. İsterse geçen senenin en iyi oyuncusu olsun. Peki biz gelecek futbolcularımızdan ne istiyoruz? Bu sene şampiyon olacağız. Süper Lig hedefi belirledik. Ben 3 yılda 1.Lig demiştim. Aslında bu sene 1.Lig için benim kredim var ama acele etmemiz lazım bizim bir an önce Süper Lig’e çıkmamız lazım. Ben yine söylüyorum; Kağıt üzerinde yazanlarla şampiyon olunmaz, çimlere basan aslan yüreklilerle şampiyon olunur. Bunun en iyi örneğini Yeni Çorumspor geçen sene gösterdi.

ONURCAN PİRİ İLE GÖRÜŞECEĞİZ
Onurcan Piri kardeşimi davet ettim geliyor. Onurcan Piri ile görüşeceğiz. Telefonda görüştüm kendisi Çorum’a gelecek. Ayrılık olsa bile vedalaşacağız. Onurcan iyi bir kaleci ve Çorumspor’dan ayrılmakta öyle kolay değil. Şimdi diyeceksiniz ki daha önce kadro dışı bıraktınız. O gün şartlar onu gerektiriyordu. Bunu da şampiyon olarak kanıtladık. Zaten sözleşmesi olan bir oyuncumuz, muhtemelen yarın burada olur ve masaya oturacağız. İstanbulspor ve diğer kulüplerle görüştüğünü biliyorum. Onurcan Piri ayrılacaksa da sarılarak ayrılmak istiyorum. Uğur Bulut kardeşimin sözleşmesi bitti.

SADECE 6 ÜYE KAYDI YAPILDI!
Biliyorsunuz, kulübümüze üye kaydı başladı. Deneğimiz kuruldu. Bugün itibariyle derneğimizin 12.günü. Bağıra bağıra söyledim. ‘Başkanım Çorumspor’a kampanya yap destek olalım’ dediniz. Ben de dedim ki; storede 10 liralıkta, 20 liralıkta, 30 liralıkta her kesime hitap edecek destek olabileceğiniz ürünler satılacak dedim. Bu desteğin bir ayağı da 1.000 lira ile derneğimize üye olmak demiştim. Bugün 12.gün büyük bir ilgi var(!) Sadece altı kişi üye oldu. Bu arkadaşların iki tanesi şehir dışından. Şu ana kadar derneğimize üye olanlar Akın Parmaksız, Abdulkadir Sivri, Kadir Yüksel, Fahri Yandık, Deniz Yücelen ve Hasan Serdar Yılmaz. Lütfen, derneğimize üye olalım arkadaşlar. 30’un da kongre var. Üye olamayanlar iki yıl kulübümüze başkan adayı olamayacaklar. Bu saydığım altı kardeşimiz başkan adayı olmaya ve kongrede oy kullanmaya hak kazandılar. Şu anda bu altı kişinin oyunu alan başkan seçilir. Kongrede aday çıkarsa ben aday değilim ama yeni başkan kulübü devralana kadar asla sahipsiz bırakmam. Çalışmalarıma devam ederim. Tekrar altını çiziyorum durumu iyi olanlar lütfen derneğimize üye olsunlar” diye konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*