“Çorumspor’u Süper Lig’de göreceğimi görüyorum”

Bugün düzenlenen sponsorluk imza töreninde açıklamalarda bulunan Ahmet Ahlatcı, her zaman Çorumspor’un destekçisi olacaklarını ifade etti.

Kulübün ve Çorum’un yerinin Süper Lig olduğuna vurgu yapan Ahmet Ahlatcı, “Çorumspor, Çorum’un ortak paydasıdır. Biz Çorumspor’u da Çorum’u da çok seviyoruz. Biz bu duruma kayıtsız kalamayız. Bugün gazeteleri okumuşsanız Ahlatcı Holding Türkiye’de altında ihracat şampiyonu oldu. İstanbul’daki şirketleri geçerek Çorum’u ihracat üssü yaptık.  Biz geçen sene Başkanımızın bu denli Çorum’u ve Çorumspor’u sevmesini fark edince, ona destek vermek istedik ve bir hedef koyduk. Çorum’un 5 sene içinde Süper Lig’de bir takımı, hızlı treni ve havaalanı olmalı dedik. Sağ olsun Başkanımız üzerine düşeni yapıyor. Ben de inanıyorum ki, biz 5 sene içinde Süper Lig’de olacağız. Biz Ahlatcı Holding olarak, elimizden ne geliyorsa bütün desteği vereceğiz. Diğer konu hızlı tren ve havaalanı ise siyasilerimizin ve bizim katkılarımızla gerekeni hep birlikte yapacağız. Biz Çorumlu isek birbirimizden sorumlu isek bunu yapmak zorundayız. Herkes üzerine düşeni yapacak. Sevgili Başkanım bu alanda gerçekten başarılı ve farklı bir insan. Ben başaracağına inanıyorum. Bu sene 1.Lig’e çıkarız, ondan sonra Süper Lig’e çıkarız. Beş senenin ilki gitti, 4 senesi kaldı. Biz 5.yıl sonunda bu takımın Süper Lig’e çıkacağına inanıyoruz.

Tüm İşadamlarını Destek Vermeye Davet Ediyorum
Buradan Çorumlu işadamlarımıza sesleniyorum. Çok onurlu ve gururlu bir Başkanımız var. Kendisi gelmiyor, sizler onu çağırın. Kendinize durumdan vazife çıkarın. Bu işin bir tarafından sizde tutun. Sadece Ahmet Ahlatcı ve Belediye ile bu iş olmaz. Öncelikle TSO’daki kayıtlı işadamları sonra OSB’deki işadamları herkes Çorumspor’a yardımcı olmalıdır. Çorumspor bizim ortak değerimiz. Yarın pandemi bitecektir bu böyle devam etmeyecektir. Pandemi bittikten sonra da hep birlikte Pazar günü sevinç çığlıkları ile maçlar seyredelim istiyorum” diye konuştu.

Başkana Güveniyor ve İnanıyorum
Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, son yıllarda ciddi anlamda kulübe destekleriniz oldu ve kulübü sahiplendiniz sorusuna şu şekilde cevap verdi; “Her zaman olduğu gibi ben daha önce de Çorumspor’a destek verdim. Ama öyle bir Başkan geldi ki, bu işi hem severek hem de tüm benliğiyle yapıyor. Bizim bunu desteklememiz lazım dedik. Ben kendisine inanıyorum ve Çorumspor’u Süper Lig’de göreceğimi de görüyorum” dedi.

Fatura Projesi Kurumdan Henüz Geçmedi
Geçen seneki faturalara yansıtılacak %1 projesi hakkındaki soruyu yanıtlayan Ahlatcı, “Bu projeyle genel müdürüm ile birlikte çok uğraştık. Bu proje Türkiye’deki tüm sporu da kurtaracak bir proje. Biz bunu sadece Çorum için istemedik. Enerji piyasası kurumuna dedik ki, biz böyle bir şey öneriyoruz. İnsanlara mesaj çekeceğiz ve diyeceğiz ki doğal gaz faturandaki tutarın %1’ini Çorumspor’a vermek ister misin? Beşiktaşlı isen %1’i Beşiktaş’a hangi takımlı isen ona gidecek. Adamın faturası 100 lira ise 101 lira yazacağız. Bu rakam çok bir şey değildi. Bu projeyi herkese yaymak istedik. Asgari ücretli bir adam ayda 1 lira verse 12 ayda 12 lira verecekti. Ama Çorumspor’un sahibi olacaktı. Paranın miktarı önemli değil. Ben bugün 2 milyon veriyorum, onun 12 lira vermesi benim 2 milyonum ile bence eşit. Onun ona gücü yetmiş benim ise buna. Ama o zaman ne diyecekti; “Ey başkan, ey futbolcular ben buranın ortağım. Ben 12 lira verdim diyecekti.” Bu ayrıca Çorumspor’un daimi kazancı olacak. Başkanın insanlara gitmesini engelleyecek ve işine odaklanmasını sağlayacak. Bu projeyi enerji piyasası kurumundan geçiremedim. Çok uğraştık ancak geçmedi. Ama biz hala uğraşıyoruz ve bundan vazgeçmiş değiliz. Bunu becerebilirsek Başkanıma yılda 15 milyon falan veririz. Ama Çorum halkının parasını veririz” şeklinde konuştu.

Bu konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de görüştüğünü ve konuyu desteklediğini belirten Ahlatcı, enerji piyasası kurumunun hukukları olduğunu ve bürokrasiye takıldıklarını söyledi. Günün birinde bu projeyi de hayata geçireceklerine inandığını ifade etti.

Bu Kulüp Hepimizin
Sizden başka sanayici ve işadamının kulübe destek vermemesini nasıl yorumluyorsunuz sorusuna ise; “Bu Çorum’da çalışıyorsanız, sanayici iseniz ve OSB’de fabrikanız varsa bu kulübe destek olmak bizim doğal vazifemiz. Yani Başkan gelsin bizden istesin diye düşünmeyelim. Durumdan vazife çıkartmasını bilelim. Bu Çorumspor hepimizin. Ben o arkadaşlara bakıyorum verdikleri ücret 5-10 bin lira. Benim Başkanım ne 5-10 bini isteyecek durumda ne de öyle bir şey var. Ben işadamalarına şunu söylüyorum. Bu memlekette herkes büyümüş, sanayici olmuş, ihracat yapıyor ve bir sürü insanlar çalıştırıyor. Gelin Çorumspor’a verdiğiniz destek hiç boş değil. Türkiye’de bunu ileride dinlersiniz. Kısacası herkesin destek olması gerekiyor. Ama bunu ben kime söylesem, “Ağabey sen veriyorsun ya bu yetiyor.” Sen neden vermiyorsun? Herkesin Çorumspor’a elinden ne geliyorsa onu vermesi lazım. Yani bu hepimizin üstüne düşen bir görev” diye konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*