Çorumspor’da Genel Kurul Hazırlığı Başladı

Başkan Fatih Özcan, Yeni Çorumspor Derneği’nin kuruluş çalışmalarının devam ettiğini belirtirken, A.Ş.’yi kurulacak derneğe devredeceklerini söyledi.

Yeni Çorumspor Kulüp Başkanı Fatih Özcan, önümüzdeki günlerde genel kurul yapacaklarını açıkladı. Katıldığı programda, yeni sezon hazırlıkları ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Fatih Özcan, “3-4 gün içerisinde Yeni Çorumspor Derneği kuruluyor. Üzerimizdeki A.Ş.’yi derneğe devredeceğiz. Şu anda derneğin tüzüğünü yazdırıyorum. Bugün yarın genel kurulla ilgili açıklamayı yapacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Özcan, genel kurulda yeniden aday olup olmayacağının henüz netlik kazanmadığını, bir takım gelişmeler olduğunu, gelişmeler neticesinde çıkacak sonuca göre aday olup olmayacağının belli olacağını söyledi.

Genel kurulun Haziran ayı içerisinde yapılması bekleniyor.

GİRİŞ VE YILLIK AİDAT BİNER LİRA
Yeni Çorumspor Başkanı Fatih Özcan, hazırlattıkları yeni tüzükte önemli değişiklikler olacağını söyledi.

Üyelik sistemini tamamen değiştireceklerini kaydeden Başkan Fatih Özcan, “Üyelik girişini bir kereye mahsus bin lira olarak belirledik. Yıllık üyelik aidatı da yine bin lira olacak. 5 yıl düzenli olarak yıllık aidatını ödeyen üyelerimiz kongre üyesi olmaya hak kazanacak. Aidatlarını düzenli ödemeyenlerin kongre üyesi olma şansı yok.

Yine, başkanlığa aday olacakların ise en az 10 yıllık üye olmaları gerekiyor. İlk genel kurul için bu kural geçerli değil. Ama sonraki genel kurullarda sistemimiz bu olacak. Kurucu yönetim ve üyeler için bu şartlar geçerli değil” şeklinde konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*