Çorumspor’a Siyasi Baskı, Kulüp Başkanı Bırakacak!

Yeni Çorumspor’dan desteğini kesen Belediye, Yeni Çorumspor Kulüp Başkanı Fatih Özcan’ı yalnızlaştırma politikasına devam ediyor.

Çorumspor’u yıllar sonra ilk başkanlık döneminde 2. lige çıkaran “ülkücü” kökenli genç başkan Fatih Özcan, iktidar kanadından gelen yoğun siyasi baskılar sonucu kulüp başkanlığını bırakacak. Edinilen bilgiye göre, yeni sezon öncesi takım için gecesini gündüzüne katan Özcan’ın başarılı çalışmaları bazı siyasi çevrelerde rahatsızlık yarattı. Tam bir Çorumspor aşığı olan Fatih Özcan’ın hem kamuoyunda, hem de taraftarlar arasında büyük ilgi ve destek görmesi bazı siyasetçileri “kıskançlık” krizine soktu.

BELEDİYE DESTEĞİNİ KESTİ
Kulüp belediye kontrolündeyken 7 yıldır BELTAŞ üzerinden “oluk oluk” para harcayanlar takımın başına Fatih Özcan’ın geçmesi ile birlikte adeta “tüm muslukları” kesti. Çorum Belediyesi tarihinde ilk kez bir Belediye Başkanı Çorumspor Kulübüne tahsis edilen “otobüs” ve “tesisler” için para istedi.

ZOR DURUMDA BIRAKTILAR
Yeni yapılan stadyumun yeni sezon öncesi bir türlü açılmak istenmemesi, kulübün bir takım destekler çekilmek suretiyle yalnız bırakılması üzerine Kulüp Başkanı Fatih Özcan, Çorum’un ve Çorumspor’un bu süreçten daha fazla zarar görmemesi amacıyla kulübün başından ayrılma kararı aldı.

(Çorum Time)

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*