Çatı Montajı Devam Ediyor

Çorum Belediyesi tarafından yaptırılan yeni stadyum inşaatında çatı montajı işlemi devam ederken, çatı için yaklaşık 3 bin ton çelik işlenecek.

Çorum Belediyesi tarafından yaptırılan yeni stadyum inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Yeni stadyumda artık çatı montajına geçildi ve yaklaşık üç bin ton çelik işlenerek montaj yapılacak. Çatı çalışması yaklaşık 3 ay sürecek daha sonra ise zemin çalışmasına geçilecek.

Geçtiğimiz yıl başlanan çalışmalarda stadın tribün ve soyunma odaları bölümlerinin kaba işçiliği büyük oranda tamamlanmıştı. Bu bölümlerin havalandırma gibi ince işleri de devam ederken en uzun sürmesi beklenen çatı montajında çalışmalara devam ediliyor.

Tüm tribünlerin kapatılacağı yeni stadın çatı inşaatında üç bin ton çelik kullanılacağı açıklandı. Çelik işleminin uzun sürmesi ve çok fazla olması nedeniyle bu çalışmanın üç ay gibi bir sürede tamamlanması amaçlanıyor. Stadın çatı montajının yaz sonuna kadar tamamlanması halinde yapımcı firmanın sahanın ikinci önemli bölümü olan çim serim işlemine geçeceği öğrenildi.

Yeni stadın bu sezon içinde tamamlanması zor görülüyor. Çatı ve çim serim işleminin bu yıl içinde tamamlanması halinde ligin ikinci yarısına yetişebileceği ancak zeminin bozulmaması için bu yıl maçların Dr. Turhan Kılıççıoğlu Stadyumu’nda oynanmasının ağırlıklı düşünce olduğu belirtildi.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*