“Bu maçtan gerekli dersleri çıkarttık”

Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Yusuf Tokuş ve takım kaptanı Abdullah Karmil, ortak basın toplantısı düzenlediler. İki isim de Adliye maçında alınan beraberlik hakkında görüş ve üzüntülerini dile getirdi.

Bugün Turgut Özal İş Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Teknik Direktör Yusuf Tokuş, Adliyespor maçından alınan beraberlik nedeniyle tüm şehir gibi kendilerinin de çok üzgün olduğunu dile getirdi. Bu dakikadan itibaren yapacak bir şey olmadığını ve önlerine bakmak zorunda olduklarının altını çizen Tokuş, “Sezon başı planlamamızda maç başı hesabımız iki puandı. Şu anda bunu koruyoruz. Ancak deplasmanda aldığımız galibiyetin avantajını koruyamadık bundan dolayı tabi ki üzgünüz. Bu maçtan gereken dersleri çıkartarak önümüze bakmak zorundayız. Futbolcularımla yaptığımız toplantıda bunları dile getirdik. İki gündür çalışıyoruz maçın görüntülerinden doğru ve yanlış yaptıklarımızı belirleyerek bunları bir araya getirip hep birlikte izleyeceğiz ve hepimiz gereken dersi çıkartacağız. Maçın ilk dakikalarında iyi başladık ancak sonraki bölümde oyunda kopmalar yaşadık. Maç anında daha kötü oynadığımızı düşündüm ancak görüntüleri izledikten sonra çok kötü olmadığımızı gördüm. Bu maçtaki % 30’luk performansımızla bile galibiyete çok yaklaştığımızı düşündüğümüzde performansımızı yukarı çıkarttığımızda çok daha iyi sonuçlar alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

ABDULLAH KARMİL: “TARAFTAR BİZE İNANSIN!”
Takım kaptanı  Abdullah Karmil ise, Adliyespor maçında kaybedilen iki puandan daha çok kendilerini üzenin takımlarına destek veren taraftarlara galibiyet sevinci yaşatamamak olduğunu söyledi. Takımda geçtiğimiz sezondan  6-7 futbolcunun kaldığını genç, koşan ve mücadele eden bir kadro oluşturulduğunun altını çizen tecrübeli takım kaptanı Karmil, “Sezona da iyi başladık ve bir kupa birde ligde deplasman galibiyetleri alarak camiaya umut verdik. Adliyespor maçını da kazanarak bunu devam ettirmek istiyorduk. Ancak gerçekten çok sıcak bir havada oynadık ve bizi çok olumsuz etkiledi. Rakip içinde aynı hava diyebilirsiniz ancak onlar deplasman takımı olarak daha kontrollü oynadılar buda onların avantajına oldu. Tüm olumsuzluklara rağmen son saniyede yediğimiz golle iki puan kaybetmemiz bizleri fazlasıyla üzdü. Kaybettiğimiz iki puana üzülüyoruz ancak kazandığımız bir puanı da küçük görmemek gerekiyor. Sonuçta lig uzun bir maraton ve sezon sonunda bir puanın önemi çok fazla oluyor. Evimizde kaybettiğimiz iki puanı bu hafta Sultanbeyli maçından puan veya puanlarla dönerek telefi etmek istiyoruz. Taraftarlarımız bu takıma inansın ve güvensinler bu kadro onları sezon sonunda mutlu edecektir” dedi.

Abdullah, geçen yıl geçirdiği sakatlığın etkisinin geçip geçmediği bir soruya ise, “İkinci kez aynı ameliyatı oldum. Tabi ki fiziksel olarak bir eksiğimiz yok hazırız. Ancak maç oynamak çok farklı maç eksikliğini hissediyorsunuz. Önümüzdeki maçlarda çok daha iyi olacağıma inanıyorum” diye konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*