“Ben sezonu Kocaelispor maçıyla bitirmiştim”

Dünkü basın toplantısında uzun bir konuşma yapan Başkan Özcan, son bölümde ise transferler ve takımın genel gidişatı hakkında bilgiler verdi.

Futbol dışında kulübün birçok konularla uğraştığını anlatan Çorum FK Başkanı Fatih Özcan, son bölümde ise takım ve gidişat hakkında bilgiler verdi. Sezon başında aslında şampiyonluğa oynayacak bir takım kurduklarını belirten Başkan Özcan’ın açıklamaları şu şekilde:

Aslında şampiyonluğa bir takım kurduk
“Şimdi gelelim takıma. Biz sezon başında 3 yıllık bir proje açıkladık. Belki taraftarlarımızı çok yükseltmemek ve kamuoyunda aşırı bir beklenti yaratmamak adına söylemesek de biz gizli gizli şampiyonluğa oynayacak bir takım kurduk. Bu bir gerçek ve bunun altını özellikle çiziyorum. Şampiyonluğa takım oluştururken de, şampiyonluk kıl payı kaçarsa, play-off, oradan da çıkamazsak bir seneki sonranın temellerini oturtalım diye sezon başı startımızı öyle verdik. Devre arasına kadar geldiğimiz noktada skor halinde birçok şeyimiz ortadan kaldırdık. Takım devre arasına 26 puanla girdi ve transfer yapmamız gerekti.

Ömer Bozan yıldız bir oyuncudur
Şimdi bunlara taraftarlarımızın yorumlarında eleştirdiği için değiniyorum. Ömer Bozan, bu ligin en iyi oyuncularından bir tanesi. İzleyerek aldığım ve alırken de büyük heyecan yaşadığım bir oyuncu. Ömer Bozan’ı Ankaragücü’nün şampiyonluğunda da izlemiştim. Benim her zaman aklımda olan bir oyuncuydu. İsmet hocanın eski öğrencisi olması hasebiyle hiç kaçırmadan hemen sözleşme imzaladım. Şu anda Ömer Bozan’ı görmüyorsunuz. Bu dediğimi 3-4 maç sonra anlayacaksınız. Ömer Bozan yıldız bir oyuncudur ve gücümüze güç katacak bir oyuncudur.

Transferleri ihtiyacımız olduğu için yaptık
Bunun akabinde play-off oynama hayalleri kurarken, gerek stoper mevkiinde problemimizi çözecek, gerekse de ön kısımda oynayabilecek Murat Türkkan ve Abdulhamit Yıldız’ı transfer ettik. Bu isimleri Eren ve Salih’in performanslarından dolayı değil ihtiyaç olduğu için aldık. Bu oyuncuları boş kaldı da aldık düşüncesine girmeyin. Murat Türkkan Zonguldak’ta, Abdulhamit’te Balıkesir’de oynuyordu zaten. Ömer Bozan Sarıyer’de ful oynadı geldi.

Hasan’ın içinden bir Hasan daha çıktı
Onur Tekin benim sevdiğim bir kardeşimdir. Sezon başı bir gel-git oldu çatırdadı. Gittiği takımda da takip ediyorum. Şu anda oynamıyor ama takımı iyi gidiyor ilerde alır formayı. Sezon sonu zaten geri bize gelecek. Onur’un ailesiyle de sorunları olduğu için buradan uzak kalması gerektiğini düşünerek onu gönderdik ve Erdi’yi transfer ettik. O kadar iyi bir transfer yapmışız ki Erdi belki bana gönül koyacak ama bazen oyuncular oynayarak katkı sağlar bazen de oturarak. Hasan ile öyle bir rekabet içine girdiler ki, Hasan hata yapacağım diye Hasan’ın içinden başka bir Hasan daha çıktı. Zaten Hasan’ın ben iyi bir kaleci olduğunu biliyordum şimdi kurtarışlara da başladı taraftarlarımız da görüyordur. Şampiyon bir kaleci.

Oktay Balcı izlediğimiz bir oyuncuydu
Transferlerimiz bilinçli bir şekilde yapıldı. Kıvanç’ın sakatlığından sonra bizim takip ettiğimiz Oktay Balcı’yı aldık. Bu kardeşimizi ben çok beğeniyorum. Fazla süre alamadı ama bundan sonra alacağını düşünüyorum. Sinan ağabeyi şu anda çok iyi gidiyor, Allah bozmasın. Performansı arada düşüyor ama iyi bir ivme yakaladı. Oktay’da bu kalan 13 maçta oynayacaktır. İşte yapacaktır, bana güvenin ben Çorumspor’a boş oyuncu transfer etmem. Eğer bir oyuncu boşsa bende 15 hafta kalır. Örnekleri de çoktur. Ben onu bir şekilde devre arasında gönderirim. Bu kulüpte kalması için bir özelliği olması lazım.

Bu ligin en iyi 10 numarası bizde
Bu ligin en iyi 10 numarası bizde. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Umut gerçekten benim çok değer verdiğim bir isim kendisi takım kaptanımız. Tabii ki inişleri-çıkışları olacak. Performansı düşecek. Bu arada önemli olan nedir? Takımın gol yememesidir. Takımımız 3 haftadır 270 dakikadır gol yemiyor. Gol kralımız var. Sinan inşallah bu performansını sürdürür.

Bende hep bir hedef vardır. Şampiyon olalım dedik olmadı. Play-off oynayalım diyoruz o da olmazsa 6.olalım. Canları sağ olsun ne yapalım dünyanın sonu değil ya. Birisi şampiyon olacak diğer 4 takımda play-off oynayacak. Onlardan bir tanesi de biziz.

Ben Kocaelispor maçından sonra ligi bitirdim
‘Peki başkan senin bu agresifliğin nedir’ diyordur taraftarlarımız. Şimdi onu açıklayacağım. Cumartesi günü bunu futbolcularıma da söyleyeceğim. Onlardan ilk defa özür dileyeceğim. Kocaelispor maçından sonra yaşananları sizlere anlatayım. Sahamızda oynadığımız Kocaelispor maçından sonra ben neden isyan ettim. Maçtan sonra tüm futbolcuları burada topladım ve ben ligi bitirdim arkadaşlar dedim. Çorumspor taraftarları beni iyi dinlesin. 2020-2021 sezonunu ben Kocaelispor maçından sonra bitirdim. Bu sezon bitmiştir, ben gelecek sezonun yapılanmasına geçiyorum dedim ve bunu hocaya da tebliğ ettim. Bunu futbolculara da söyledim. Bunu neden yaptım. Ben skor başkanı değilim. Skora göre futbolcularımı yargılamam. Kocaelispor maçını burada 1-0 yenildik. Maç uzatmalarla birlikte 95 dakika oynandı. 1-0 önde olan rakip 3 sarı kart görürken, benim oyuncularımın sarı kartı yok! Benim için lig burada bitti. Yenince ya da yenilince değil. Bunu neden anlatıyorum şunun için ben sosyal medyadan oyuncularıma mesaj vermedim. Ben sosyal medyadan oyuncularıma mesaj verme evresini çoktan geride bıraktım. Kocaelispor maçından sonra tesislerde ölüm sessizliği vardı. Ben o toplantıda kendimden korktum. “Siz Afyon’u da yenemezsiniz, bundan sonra hiçbir maçı da kazanamazsınız. Ben böyle bir takımın başkanı olamam” dedim. Ve çektim gittim buradan.

Takımı son 3 maçta bana gereken cevabı verdi
Ben kalkıp giderken, teknik direktörümüz sevgili İsmet Taşdemir hocam şöyle bir cümle kullandı. Bana dedi ki İsmet hoca, “çok konuşulacak şey var ama şu anda konuşmayacağız. Oyuncularımla birlikte biz sana bu 3 maçta cevabı vereceğiz.” Evet bana takım bu 3 maçta gereken cevabı verdi. Afyon’u yenebileceğini gösterdi. Büyük takım gibi kötü oynadığı maçta İnegölspor’u yendi. Hem de 3 maçta gol yemedi. Çorumspor’a artık gol atmak çok zor. Ben onlardan artık iyi oyun beklemiyorum ancak mücadele bekliyorum. Kocaelispor maçından sonra ben düşmüştüm, oyuncularım beni ayağa kaldırdılar. Çok özledim onları. Ben bir aydır ayrıyım, hiç görüşmüyorum onlarla. 7 puan yetti bana. Artık ayrılık bitsin istiyorum. Cumartesi günü onları ben karşılayacağım. Ama ben Velimeşe maçından sonra değil Ankara Demir galibiyetinden sonra onlarla kucaklaşacağım. Hedefi de onlara buradan söylemiş olayım. Lütfen bu takıma güvenin ve inanın. Bu takım bu sezon play-off oynamayabilir ya da play-off’tan çıkamayabilir. Ama sizler bu takımı korumak için elinizden geleni yapın. Kötü performans sergileyenler zaten sezon sonu hoca raporuyla ayrılırlar. Ama ben bu takımın iskeletini bozamam.

Futbolcularımızı isimleri ile eleştirmeyelim
Ben bugün Sinan bizden gitmesin diye dualar ediyorum. Çok değerli bir forvetimiz var. Arkasında oynayan Umut, çok değerli bir oyuncu. Cengiz bizim yaramaz çocuğumuz. Evet duruyor duruyor kırmızı kart görüyor, sarı kart görüyor, bir şeyler yapıyor. Ama benim çok değerli bir oyuncum, keyif alarak izliyorum onu. Mikail Albayrak, en iyi sezonlarından birisini oynuyor. Tamam düşüşler yaşıyor ama yaptığı asistleri ve katkıları göz ardı etmeyelim. İnanın Sinan’ın attığı birçok golde onun imzası var. İyi kalecilerimiz, iyi stoperlerimiz var. Zaman zaman hata yapıyoruz ancak bunlar olacak. Ümit Milli takıma iki kamp döneminde oyuncu gönderen bir takıma sahipsiniz. Biz bir şey yapmadık. Kendi hakkıyla gitti. Tolunay hoca izledi ve oraya aldı. Ya Nafican’a bile ayağını yere bas artık diyenler var. Daha 19 yaşında neresini bassın. Nafican’a 10 tane koyun ver 8’ini kurda kaptırır gelir çocuk daha ya!”

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*