“Ben bu sezona şampiyonluk parolası ile çıkmadım”

Çorum Futbol Kulübü Başkanı Fatih Özcan, bugün düzenlenen imza töreninde 3 yıllık projeye vurgu yaparken, taraftardan sabır istedi.

Teknik Direktör İsmet Taşdemir ve Sportif Direktörlük görevine getirilen İsmail Atalay Baydur için düzenlenen imza töreninde konuşan Çorum Futbol Kulübü Başkanı Fatih Özcan, sözlerine İzmir’de yaşanan depremde hayatını kaybedenlere rahmet ve yaralılara acil şifa dilekleri ile başladı.

Başkan Özcan, sözlerine şöyle devam etti: “Malumunuz Velimeşespor maçının ardından teknik direktör Bahri Kaya ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık. Bahri hocama ve değerli ekibine verdikleri emekler için teşekkür ediyorum ve bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Akabinde yeni teknik direktörümüz İsmet Taşdemir ile anlaştığımızı resmi hesaplarımızdan duyurmuştuk. Bugün sizlerin huzurunda resmi imzalarımızı burada atacağız. Anlaşmamız bu yıl ve gelecek yıl için iki yıl olacak. Hocamızın yardımcı ekibi Hakan Dolutaş, Halit Matlı, Cem Yanık, Serkan Balcı ve Fatih Çiçek hocalarımız. Bu anlaşma tüm camiamıza, Çorum futboluna, hocamızı ve ekibine inşallah hayırlı ve uğurlu olur.

Biliyorsunuz, şimdiye kadar Sportif Direktörlük görevini Ersin Küçükoğlu yürütmekteydi. Ancak kendisi şahsi işleri nedeniyle bu görevden ayrıldı. Bu boşluğu Çorum amatör futbolundan yetişmiş ve uzun yıllar profesyonel futbol kariyeri olan Çorum FK altyapı hocalarımızdan İsmail Atalay Baydur ile doldurduk. Kendisine ve camiamızı inşallah hayırlı, uğurlu olur.

Takımımdan son derece memnunum.
Gerek camiamız gerekse de basın mensuplarımız benden birkaç şey duymak istediğini biliyorum. Bundan önceki dönemlerde sık sık ekran karşısına çıkıp taraftarlarımıza açıklamalarda bulunuyordum. Son dönemde onlardan bir hayli uzağım. Öncelikle bunun sebebinden bahsedeyim. Bu yaşıma kadar inandığım yoldan hiçbir taviz vermeden ilerledim. Bu yolda sonuna kadar gittim. Ben 3 yıllık bir proje açıkladım. Bu sezon ben, bahri hocam ve transfer komitesindeki ekiple gece gündüz demedik ve kadroyu oluşturduk. Şu anda istediğimiz sonuçlar alınamasa da bu 3 yıllık projenin ilk ayağında takımımdan son derece memnunum. Sadece skor alamıyoruz. Takımın iyi yolda olduğunu düşünüyorum ve izleyenlerinde göreceğini düşünüyorum. Ancak yedi haftada şampiyonluk gelmediği gibi, yedi haftada da şampiyonluk gitmiyor. Ben sezona başlarken hiç kimseye şampiyonluk parolasıyla başlıyoruz diye açıklama yapmadım. Bekleyelim 7’de 7 yaparsak açıklama yaparız planında bulunmadım. Ben bu sezona asla şampiyonluk parolasıyla çıkmadım. Üç senelik büyük bir proje açıkladım. Bu proje devam ederken bazen isimlerde değişiklikler olabilir. Şunu bilmenizi isterim ki, bu proje içinde bu değişikler yine olmaya devam edecektir. Şundan emin olsunlar ki, kurduğumuz kadrodan ziyadesiyle memnunum.

İsmet hocaya teşekkür ediyorum.
Neden İsmet Taşdemir ismini seçtiğimize değinecek olursak. Tecrübeli, bu zaman zarfında bizimle birlikte omuz omuza yürüyecek, bilgili, şampiyonluklar yaşamış bir isim. Aslında gelmek istemiyordu ancak bizi kırmadı sağ olsun. Projelerimize ve uzun zaman zarfında bir şeylerin olacağına inandı ve bizi tercih etti. Bu noktada kendisine camiamız adına teşekkür ediyorum.

Taraftarlarımızdan zaman ve sabır istiyorum.
Tüm taraftarlarımızdan sakin ve sükunet içinde beklemelerini rica ediyorum. Maçları yenildikten sonra tepkilerini ve üzüntülerini anlıyorum. Onlarla birlikte bende üzülüyor, sinirleniyorum. Ama ben kimseye kısa süre içinde başarı taahhüdünde bulunmadım. Bunu başaramayacağımı geçen sene gördüğümü, bu işin kısa, orta ve uzun vadede olması gerektiğini ve en çok ihtiyacımız olan şeyinde zamanla birlikte sabır olduğunu açıklamıştım. Asla bundan bir adım geri atmış değilim. Hatalar yapıyor muyumdur. Yapıyorum. Çünkü çalışıyorum. Çalışan adam hata yapar. Hata yapmaya da devam edeceğim.  Ama doğru yoldayız, buna inanın. Çorum Futbol Kulübü ne yaptığını bilen ve ayakları sağlam zemin üzerinde oturan sadece skor olması gereken bir kulüp konumunda. İnşallah İsmet hocam ve ekibiyle bunu en kısa süre içerisinde gerçekleştireceğimizi umut ediyorum.

Bu sezon mutlu sona ulaşacağımıza inanıyorum.
Benden, bir sezon sonra ve ondan sonraki sezon büyük bir şahlanış beklesinler. Şu anda biz tüm arkadaşlarımızla birlikte bir temel oluşturmaya gayret gösteriyoruz. Büyük bir camia, büyük bir takım yaratmaya gayret gösteriyorum. İnşallah sonumuz hayır olur. Taraftarlarımız sabırla, inanarak, bir adım geri atmadan sükunetle beklesinler istiyorum. Ben bu ligde yıllarca kalacak bir adam değilim. Bu takım 3 sene içinde 1.Lig’e çıkacak. Bu sene mi, gelecek sene mi, yoksa son sene mi olacak bunu hep birlikte göreceğiz. Ancak ben bu sene mutlu sona ulaşacağımıza inanıyorum. Ulaşamamamız halinde ise kendimi başarısız addetmem. Çünkü bir geçiş süreci içerisindeyiz. Bundan dolayı da teknik direktörümüz İsmet hocaya taraftarlarımızın sabır göstermelerini diliyorum. Bugün hocamızın elinde hemen bir şeyleri değiştirecek sihirli bir değnek yok. Birlikte çalışacağız ve birlikte başaracağız. Allah’a çok şükür hepinize layık bir Çorumspor izletmek adına söz verebilirim.

Hiç kimseye bilet peşkeş çekilmiyor, bunu yapan şerefsizdir!
Bir diğer konu ise locaya fazla seyirci alınması. Bazı yazılar gördüm, ‘çoluğumun çocuğumun rızkını keserek ben bilet aldım ama orada bazılarına peşkeş çekiliyor” gibi. Bu kulüpte peşkeş çeken şerefizdir! Satılan biletle içeri giren misafir sayısı orantılıdır. Ceza aldığımız haberi de yalandır. Sayın Milletvekilimiz Ahmet Sami Ceylan ve ekibi maça geldi. Biz onların biletlerini daha sonra misafir olarak zaten kesiyoruz. Sonra hocalarımız ekibiyle birlikte geldi ve orada fazla bir kalabalık gibi göründü. Hayır, öyle bir şey yok. Maçlara kimse ücretsiz olarak girmiyor. Benim bildiğim bir tek amigo Hasan ücretsiz giriyor. Onun da bilet parasını ben ödüyorum. Hiçbir taraftar gurubuna ya da hiçbir kimseye Çorum Futbol Kulübü’nün biletleri peşkeş çekilmiyor. Bunu yapan şerefsizdir diyorum!”

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*