“Bazı kararlar almak zorunda kalacağım!”

Dün sert bir mesaj yayımlayan ve bir süre sonra mesajını kaldıran Çorum Futbol Kulübü Başkanı Fatih Özcan, bugün sosyal medya hesabından yeni bir açıklamada bulunurken, dünkü ifadelerine açıklık getirdi.

İşte Başkan Fatih Özcan’ın açıklamaları: “Dün oynanan ve 2-2’lik beraberlikle sonuçlanan Anagold 24 Erzincanspor maçı sonrası kendi sosyal medya hesabımdan yapmış olduğum paylaşımın yanlış anlaşılmalara meydan vereceği düşüncesiyle ikinci bir açıklama yapma zarureti hissettim.

Şampiyonluğa aday bir takım kurduk
Sevgili dostlar; bilindiği üzere, sezon başında hedefe oynayan, özellikle iç sahada coşkulu futbol oynayan, oynadığı futbolla hem Çorum FK sevdalılarını hem de şahsımı mutlu edecek bir takım oluşturma hayalim vardı. Bu hayalim doğrultusunda transfer çalışmalarına başlayıp, herkesin kağıt üzerinde şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olarak gösterdiği bir takım oluşturduk.

Tüm sorumluluklarımı yerine getirdim
Buna karşılık kulüp başkanı olarak benimde teknik ekip ve futbolcu kardeşlerime vaadim onları maddi ve manevi olarak mutlu etmekti. Bugün itibariyle de teknik heyetten futbolcusuna, masöründen malzemecisine hatta tüm kulüp çalışanlarına maddi ve manevi olarak vaat ettiğim mutluluğu yaşatmak adına tüm vecibelerimi büyük ölçüde yerine getirmiş bulunmaktayım.

Üzülen Çorum FK sevdalıları ve benim
Ancak, üzülerek görüyorum ki tek mutsuz olan Çorum FK sevdalıları ve kulüp başkanı olarak benim. Neredeyse ilk yarı bitmek üzere ve sahamızda sadece tek galibiyet almış olmamız beni derinden yaralıyor. Amatör takımların bile yemeyeceği goller yiyor, neredeyse hemen her maça 1-0 geride başlıyoruz. Futbolda bu durumların olmasının muhtemel şeyler olduğunu biliyorum. Lakin bu kadar haftanın geride kalmış olmasına rağmen, son derece tecrübeli ve kaliteli futbolculardan kurulu bu kadronun kendi içerisinde çözüm bulmaması beni daha fazla üzmektedir. Çorum’a birçok eksikle gelmiş, 3 gün önce yorucu bir kupa maçı oynamış rakibimiz önünde 88.dakikada yenilen golle 2 puan kaybetmeyi kabullenemiyorum.

Hedeften uzaklaşmaya başladık
Çorumspor benim çocukluk sevdamdır. Unutulmamalıdır ki kulüp başkanlığı görevimin yanında ben aynı zamanda iyi bir Çorumspor taraftarıyım. Ve her zaman hayallerimin yanına mutlaka hedeflerimi koyarım. Sezon öncesi kurduğum hayalimin yanına hedefimi koydum ve halime ortak olacak, belirlediğim hedeflere bizleri ulaştıracak kardeşlerimi seçerek bu yola çıktım. Ancak gerek kurduğum hayalimden, gerekse belirlediğim hedeften yavaş yavaş uzaklaşmaya başladık. Hafta sonu yapmış olduğum açıklamada anlatmak istediğim de işte tam olarak budur. ‘Dur’ denilmezse istemeden de olsa bazı kararlar almak zorunda kalacağımın bilinmesini isterim.

Her şeye rağmen oyuncu grubuma güveniyorum
Bütün bu sitem dolu cümlelerime rağmen, özellikle belirtmek isterim ki; mevcut oyuncu grubuma güvenim her şeye rağmen devam etmektedir. 3 Aralık Perşembe günü Trabzon deplasmanında karşılaşacağımız Hekimoğlu Trabzon maçı ile bu güvenimin boş yere olmadığını futbolcu kardeşlerimin göstereceğini umut ediyorum.”

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*