Başlar Omuzda Kaldı!

Pendikspor maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında futbolculara ve teknik heyete sert çıkışlarda bulunan Çorum Futbol Kulübü Başkanı Fatih Özcan, dün gece geç saatlerde kulübün sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Kamuoyunun dikkatine başlıklı açıklamada şu satırlara yer verildi:

“Bildiğiniz üzere, 21.haftada kendi sahamızda ağırladığımız ve 2-0 mağlubiyetimizle sonuçlanan Sancaktepe FK maçının ardından düzenlemiş olduğum basın toplantısında, çok sert bir üslupla gerek teknik ekibe, gerekse futbolcularımıza bir takım açıklamalarda bulunmuştum. Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul deplasmanında karşılaşmış olduğumuz Pendikspor maçından da 3-2 mağlup ayrılmamızın ardından tekrar bir açıklama yapma sorumluluğum doğmuştur.

AÇIKLAMALARIM TAKIMDA BASKI OLUŞTURDU
Sevgili Çorumspor camiası; Büyük camiaların başarılarında her zaman başkanların büyük pay sahibi olduğu bir gerçektir. Ancak bir o kadar da başarısızlıkta pay sahibi başkanlardır. Bu nedenle Sancaktepe FK maçının ardından yapmış olduğum açıklamamda son 6 maçta alınan 5 mağlubiyetin faturasını Teknik Ekip ve Futbolculara keserek kendimi bu başarısızlığın dışında tuttuğumu fark ettim. Oysa ki, yukarıda da bahsetmiş olduğum üzere başarının en büyük pay sahibi başkanların olduğu gibi, başarısızlığın en büyük pay sahibi de yine başkanlardır. Dolayısıyla Sancaktepe FK maçının ardından yapmış olduğum açıklamalarımda sarf etmiş olduğum cümlelerin, Pendikspor maçında takımımızı motive etmek yerine, daha çok strese girmesine ve üzerinde ciddi baskılar oluşturmasına sebebiyet verdiği açıkça belli olmuştur. Şu anda içerisinde bulunduğumuz bu süreçten, tekrar istenen ve arzulanan günlere dönmek için agresif yapımdan, agresif sevk ve idare tarzımdan uzaklaşıp, daha yapıcı, daha birleştirici bir yönetim şekli ile bu zor günlerin atlatılacağına, sorunları belirleyip iyi bir çalışma ile bu sorunların üstesinden gelerek kısa zaman normalleşme sürecine gireceğine, 1 hafta içerisinde oynanacak olan 3 maçta istenilen sonuçların alınmasının ardından, bu olumsuz tablonun tam tersine döneceğine, eski özlenen günlerimize bir an önce kavuşacağımıza olan inancım tamdır.

BAHRİ KAYA VE EKİBİYLE DEVAM EDECEĞİZ
Sonuç olarak; Şüphesiz ki kurumsallaşma adına atmış olduğumuz adımların en önemlisi ve en büyüğü istikrardır. Kurumsallaşmanın sağlam zemin üzerine oturması ve uzun yıllar devam edebilmesinin en önemli ve en büyük adımı olan istikrardan yana tavır aldığımı ve Teknik Direktör Bahri Kaya ve ekibi ile yola devam edeceğimi belirtmek isterim. Sayın Bahri Kaya ve ekibinin bu zorlu süreci başarı ile atlatacağına olan inancımla birlikte sonuna kadar arkalarında olduğumun da bilinmesini isterim.

OĞUZHAN YALÇIN GÖVDESİNİ TAŞIN ALTINA KOYDU
Sezon başına tekrar dönecek olursak, aday olmadığım süreçte Genel Koordinatör olarak görev yapan Oğuzhan Yalçın’ın vermiş olduğu mücadeleyi hatırlatarak Sayın Yalçın hakkında da vermiş olduğum kararımı da sizlerle paylaşacağım. Sezon başında şahsım aday olmamış ve maalesef şehrin duyarsız kalması ve hiçbir şahsın, kurum ya da kuruluşun sahip çıkmaması üzerine Sayın Oğuzhan Yalçın tek başına kalmış ve tüm olumsuzluklara, maddi sıkıntılara rağmen sahaya çıkacak bir takım oluşturmak adına gecesini gündüzüne katarak kollarını sıvamış, ateşten gömleği üzerine giymiştir. Doğrusu ya da yanlışı ile başında Başkan ya da yönetim olmadan insan üstü bir gayret göstererek 1 kuruş ödeme yapmadan bir takım oluşturmaya çalışmış ve bu takımı da oluşturmuştur. Başkanlığa aday olmamamızı açıklamamızın üzerine takımdan ayrılan futbolcuların yerine hiç vakit kaybetmeden yeni oyuncularla bedelsiz olarak anlaşmış ve Çorum FK kadrosuna dahil etmiştir. Takımın bu kadar sahipsiz kaldığı günlerde büyük bir özveri örneği sergilemiş ve takımın kamp yapabilmesi için kamp yapacağı otele kendi adına imzalamış olduğu senedi vererek tabiri caizse elini değil tüm gövdesini taşın altına koymuştur. Akabinde ligin başlamasına saatler kala lisanların çıkarılamayacağı kesinleşmiş ve verilen onca emeğin heba olmaması adına bizzat evime gelerek takımın başına tekrar dönemem için dil dökmüştür. Sonrasında işi ciddiyeti iyice gerçek yüzünü göstermeye başlamış ve lisans ücretlerinin bulanamayacağı kesinleşmiştir. 1922 Konyaspor maçına saatler kala ailemin ve sağlığımın rızalığı olmamasına rağmen! tekrar başkanlığı devralıp gereken fedakarlığı göstererek çocukluk aşkımıza Oğuzhan Yalçın ile birlikte omuz verme zorunluluğumuz oluşmuştur.

BERAT ALİ, FERDİ ve EREN AÇIKLAMASI
Paraşütsüz küme düşer, ilk yarı küme düşme hattının son sırasında olur denen takım ilk devreyi bütçeleri hayal olan takımların ötesi olan takımların arkasında 31 puanla 3.sırada tamamlamış ve tüm Türkiye’nin gündemine oturmuştur. Ardından devre arasına girilmiş ve ailevi sebeplerden ötürü, hayati sağlık sorunları olan ailesinin yanında olmak adına İstanbul takımlarında oynamak istemesini bizlere ileten ve izin vermememiz durumda futbolu bırakma kararı alma zorunda kalacağını söyleyen Berat Ali Genç ile yollar ayrılmıştır. Yine, maddi imkanlarının daha iyi olacağını, çok iyi ücretlerin teklif edildiğini ve transfer teklifine izin vermemiz halinde ciddi kazançlar elde edeceğini belirten Ferdi Konak ile de karşılıklı olarak anlaşılmış ve transferine izin verilmiştir. Bir diğer başarılı oyuncumuz Eren Tokat’ta kendi isteği ile takımdan ayrılmak istediğini bizlere iletmiş ve tüm çabalarımıza rağmen ikna edilememiş (sebebini sezon sonu açıklayacağım) ve yollar Eren Tokat ile de ayrılmıştır. Akabinde transfer dönemi başlamış ve takıma iyi oyuncular alınarak, ilk devre elde edilen başarının sürdürülmesi hatta daha da üzerine koyması adına karar verilmiştir. İşte tam bu noktada iş bütçeye kalmış ve bütçe çalışmaları belirli bir aşamaya getirilmiştir.

TRANSFER DÖNEMİNDE KANDIRILDIK!
Bütçenin oluşturulmasında çalışma içerisinde olan ve her türlü desteği vermeye hazır olduğunu takımı bir üst lige çıkarmak adına tüm çalışmaları yapmamıza maddiyatı hiç düşünmemiz gerektiğini bizlere ileten değerli şahıs (sezon sonunda bu şahsı da açıklayacağım) son anda fikrinden vazgeçmiş ve önce şahsımı daha sonrasında tüm Çorum FK ailesini çok zor durumda bırakmıştır. Başkan olarak şahsım, Genel Koordinatör olarak Oğuzhan Yalçın için uykusuz geceler bu noktadan sonra başlamıştır. Transferin bitmesine saatler kala aldatılmış olmanın şokuyla, kendi oluşturduğumuz bütçe ile en iyisini yapmak için ciddi bir transfer dönemi geçirilmiş ve imkanlar dahilinde, Teknik Heyetin raporu doğrultusunda inandığımız doğru transferler gerçekleştirilmiştir. Son anda bizleri yarı yolda bırakarak Çorum FK ailesinin hayalleri ile oynayanlara inat yılmadan, yıkılmadan bu zorlu süreçte bu şartlar altında yönetilmiştir. Elbette ki, dün olduğu gibi bugünde transferler eleştiril ya da beğenilir. Bu durum futbolun doğasında vardır. Ancak şartları ve yaşanan olumsuzlukları da göz önünde bulundurmak gerekir. Birkaç satıra sığdırmaya çalıştığım bu açıklamamın ardında Çorum Futbol Kulübü’nün başarılarla dolu yıllarına hizmet etme gayesinden bir adım uzaklaşmayan, şahsımı bir gün olsun yalnız bırakmayan ve verdiğim her görevin altından layıkıyla kalkan Genel Koordinatör Oğuzhan Yalçın’ın görevine devam ettiğini ve tüm gücümle sonuna kadar arkasında olduğumu tüm camiamızın bilmesini isterim. Oğuzhan Yalçın görevinin başındadır ve sonuna kadar başkan olduğum sürece arkasında duracağım.

TEKRAR KENETLEME ZAMANI
Bu duygu ve düşüncelerle Pendikspor maçında oynanan oyunu, 3-0 mağlup durumda iken 3-2’ye maçın gelmesini ve takımın skora toplu halde isyan ederek maçın yıldızının rakip takım kalecisi olacak kadar sergilediği üstün gayreti yok sayamam. Sancaktepe FK maçındane kadar umutlarımı kaybetmişsem de Pendikspor maçında mağlup olamamıza rağmen oynana oyun ve sahada skora verilen reaksiyon benim takıma olan umudumu bir kez daha tazelemeye yetmiştir. 1 hafta içerisinde 3 maç oynayacağımız ve alınacak birkaç galibiyetle birlikte sezon sonu istenilen hedefe ulaşmak adına henüz her şeyin kendi elimizde olduğu gerçeği ile tüm camiamızdan sükunet içerisinde takımlarını desteklemelerini rica ediyorum. 1 haftada oynanacak olan 3 maçtan en iyi sonucu almak adına herkesin üzerine düşen görevi eksiksiz yerine getireceğine olan inancımla birlikte hepinize teşekkür ediyorum. Günahımla sevabımla, doğrumla ve yanlışımla arkamda sımsıkı birleşmenizi ve bana güç rica ediyorum. Bu zor günlerin altından kalkacağımı, kalkamam halinde ise gerekeni yapacağımın sözünü sizlere veriyorum. Kavgada etsek, kızsak ta, bağırıp çağırsak ta biz birbirimize sımsıkı sarılmak zorundayız. Bizim bizden başka kimsemiz yok, şimdi tekrar kenetlenme zamanı. 1 haftada oynanacak 3 maçtan en iyi sonucu almak adına herkesi sessiz olmaya davet ediyorum. Olası kötü bir senaryoda en büyük sorumlunun şahsım olduğunu da bir kez daha hatırlatmak istiyorum.”

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*