Başkan ve Kulübün İsmi Değişiyor!

Çorum Belediyespor’da alınan kötü sonuçların ardından yönetimde revizyona gidilirken, kulübün ismi de değişiyor.

2016-2017 futbol sezonuna şampiyonluk parolası ile başlayan, ancak ligde bu hedeften uzaklaşarak Play-Off grubuna kalan ve oradan da elenen Çorum Belediyespor’da 2. lig hayalleri başka bahara kaldı. Ligde alınan kötü sonuçların ardından sezonun bitmesi ile birlikte gözler yapılacak olağan genel kurula çevrildi. Kongre öncesi spor çevrelerinde kulübün başkanı dahil yönetim kurulunda ciddi bir revizyona gidileceği konuşuluyor. Çorum Belediye Spor Kulübü Başkanlığı görevine “belediye dışından” önemli bir isim getirilecek.

ZEKİ GÜL AMATÖRDE DEVAM EDECEK

Kulübün profesyonel lige çıkması ile birlikte başkanlık görevini üstlenen Belediye Başkan Yardımcılarından Zeki Gül, her sezon takımı “şampiyonluk” parolası ile lige hazırlamasına rağmen aradan geçen süre zarfında bir türlü şampiyonluk sevinci yaşayamadı. Elde edilen kötü sonuçların ardından yakın çevresine sürekli “bırakmak istiyorum” şeklinde serzenişte bulunan Gül, yine de tüm eleştirilere rağmen kulüp başkanlığı görevinden ayrılmadı. Ancak, kulübün Onursal Başkanı Muzaffer Külcü, Altay maçı sonrası çok radikal kararlar aldı.

BELEDİYE GENÇLİKSPOR KULÜBÜ KURULUYOR

Edinilen bilgilere göre, Çorum Belediyesi, amatör ve profesyonel futbol branşlarını ayıracak. Amatör branşın adı “Çorum Belediye Gençlik Kulübü” profesyonel kulübün adı ise “Çorum Belediye Spor Kulübü” olacak. Mevcut Kulüp Başkanı Zeki Gül, yeni sezonda amatör branşların başında yer alacak. Çorum Belediye Spor Kulübü Başkanlığı görevine ise “belediye dışından” kamuoyunda “sevilen” önemli bir isim getirilecek.

İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİLEBİLİR!

Ayrıca, spor kulislerinde Çorum Belediye Spor Kulübü’nün isim değişikliğine gidebileceği konuşuluyor. Amatör ve profesyonel branşların ayrılmasından sonra profesyonel kulübe “Çorumspor 1967” ve “Yeni Çorumspor” ya da AHL Park Çorumspor gibi sponsor firma isimleri verebilir. Çorum Belediyespor isminin bir takım çevrelerce “siyasi” olarak değerlendirilmesi bu kararda etkili olacak. Şehri bütünleştirecek bir isim değişikliği aynı zamanda “küskün” taraftarları stada çekecek bir yöntem olarak izlenecek.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*