Bahri Kaya: “Üzerime düşeni yapıyorum”

Çorum Futbol Kulübü teknik direktörlük görevinden istifa eden Bahri Kaya, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunurken, duygusal anların yaşandığı toplantının ardından Özcan, Kaya’ya çiçek takdim etti.

Tecrübeli teknik adam Bahri Kaya açıklamalarında şunları ifade etti:

“Güzellikler daima futbolda güzel bir anı olarak kalır. Ama realist olan günümüzdür. İkinci yarıya oldukça kötü bir başlangıç yaptık. Bunu bir teknik adam olarak kendime de yakıştıramadım. Öne geçiyoruz kazanamıyoruz, 4 tane mağlubiyet. Bu mağlubiyetlerin çoğunluğunun iç sahada olması beni daha da derinden yaraladı. Bu gidişatın seyredilmesine gönlüm razı olmadı. Bir ufuk açmak ve pozitif bir değişiklik anlamında yorumlamanızı rica ediyorum. Olan gidişatı değiştirmek için bu istifa geldi.

Bu olumsuz sürecin bir bedeli olması lazımdı. Bu bedeli ödemek adına kendi üzerime düşeni yapıyorum. Büyük Çorumspor taraftarının beklentilerine son dönemde karşılık veremedim. Çok üzgünüm. Geçen sene ve bu senin ilk yarısını olumlu geçirdik ancak ikinci yarıda aklımızın ucundan bile geçemeyecek kayıplar yaşadık. Bunu kabullenemedim. Ben bugün ayrılmama rağmen bu takımın Play-Off adına matematiksel iddiasının çok yüksek olduğuna inanıyorum. Bunu da BAK maçında göreceksiniz. Futbolcularım bana o maçta alacakları bir galibiyetle elveda hediyesi yapacaklar. Çok sevdiğim kulübümüze 3 puan kazandıracaklar. İstifam takımın adına hayırlı olur diye umuyorum.

Geldiğim günden berri, 3.Lig’den 2.Lig’e çıkmak, 2.Lig’de bu kadar genç kadro ile bu yarışın içinde olmak büyük bir devrimdir. Bu devrimde bana en büyük desteği çıkan sayın Fatih Özcan’a teşekkür ediyorum. Yıllardır futbol camiasında antrenörlük yaptım, çok şampiyonluklar yaşadım ama çok değerli bir başkanla çalışma imkanı buldum bu benim için büyük bir şanstır. Oğuzhan kardeşime de çok teşekkür ediyorum o da benle birlikte yoğun bir mesai harcadı. Elimizden gelen her şeyi yaptık ama kader bazen ağlarını örüyor. Kulüpler, teknik direktörlerini, yönetimini ve futbolcularını kaybeder ancak bu takımın Fatih Özcan’ı kaybetmesi büyük bir yıkım olur. Bunu bilmenizi isterim. Gerçekten sahip çıkılması gerekli olan bir kişiyle beraberdim, resmen bu kişiyle ayrılıyorum ama gönlüm ve dostluğum onunla beraberdir. Bunu asla unutmayın. Uzaktan da olsa Çorum Futbol Kulübü taraftarı olarak dualarım sizlerle beraberdir. Futbolcu kardeşlerime, kulüp personeline ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. En son teşekkürüm de büyük Çorumspor taraftarınadır. Onların bazıları benle ilgili olumsuz düşündüler diye, Çorum Futbol Kulübü taraftarlarını ve Çorumspor sevdalılarını asla kimse kalbimden silemez. Bunun da böyle bilinmesini isterim. Her şey için teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*