“Bahri Hocayla, 3 Yıllık Proje İle Devam Edeceğiz”

Üç yıllık proje ile Bahri Kaya teknik direktörlüğünde yeni bir hedef belirlediklerini belirten Başkan Özcan, önemli konulara açıklık getirdi.

İşte Başkan Fatih Özcan’ın düzenlediği basın toplantısındaki konuşmadan detaylar;

“Biz sezona başlarken, Ahmet Ahlatcı ağabeyimizle Ahlatcı Holding’de tüm basın mensuplarının bulunduğu bir basın toplantısı gerçekleştirdik. Ben orada sayın Ahmet Ahlatcı ağabeyimize, “Ağabey benim yanımda mısın, bana destek veriyor musun? Bu sene nasıl bir takım yapalım?” dedim. Yapmış olduğu projelerin hayata geçmesi durumda, Ekim ayın da 1 milyon, Kasım ayında 1 milyon ve Aralık ayında 1 milyon lira. Kulübe beklenen aylık gelir. Bu ne demektr ben devre arasına 3 milyon lira ile gireceğim. İlk yarı başlamadan önce Ahmet Ahlatcı ağabeyimizin sloganı, ‘2023’de Havaalanı olan Çorum, hızlı treni olan Çorum ve Süper Lig’te Çorumspor’ Ben ne demeliydim bunun üzerine; Bu sene küme düşmemeye mi oynuyoruz demeliydim? Peki ben bu şampiyonluk meşalesini yakarken kime güvendim? 25 yıl Türk futboluna hizmet etmiş, Çorumspor’u seneler sonra 3.lig bataklığından kurtarmış; Bahri hocaya. Oturduk Bahri hoca ile görüşmelerde bulunduk. Sezon bittiğinde ilk yarı başlamadan, “Hocam kaç puan alırız” dedim. Hoca dedi ki 30 puan üzerinde bitirim. Biz yine de ligi 30 puan üzerinde bitirdik ve 31 puanla devreye girdik. Samsunspor’u yendik ve Çorumspor gümbür gümbür lige başladı. Futbol duayenleri en az siz kadar bu işi biliyorum. Mevcut başarılı kadro korunur, üzerine çok iyi 3-4 tane transfer yaparak lige devam edersin. Bizim grubumuzda herkes oyuncu aldı. Hoca her gün beni aradı, ‘Başkan transfer. Ya hedefi küçült ya da transfer şart’ dedi. Biz hocaya transferlerle ilgili bilgi verirken, 3 tane as oyuncumuzu kaybettik. Bu da Oğuzhan Yalçın’a mal edildi.

Üç Oyuncu da Kendi İsteğiyle Gitti!
Takım Perşembe günü Çorum’da toplandı, hocam da şahittir, Eren Tokat geldi ve çok ailevi sebeplerden ötürü Ankara’da oynaması gerektiğini söyledi ve bana sezon sonuna kadar müsaade edin dedi. Biz de o arada Ahmet Ahlatcı ağabeyimle bütçe oluşturmanın çalışmasını yapıyoruz. İki tane tecrübeli stoperi gündeme aldık ve Eren’e gitmesi için izin verdik. Sonra Berat Ali Genç geldi, yeğeni Allah korusun çok büyük bir hastalık içerisinde, “İstanbul’a gideceğim ben, gerekirse göndermezseniz futbolu bırakırım ben” dedi. Hocamızın raporu doğrultusunda bizde Berat Ali Genç’in kulüpten ayrılmasına izin verdik. Daha sonra Ferdi Konak geldi, Batman Petrolspor’dan çok ciddi bir rakam teklif edildiğini, 12 maç oynadığını ve her zaman Çorumspor’un hizmetinde olduğunu belirtti. Hocam da elimizde çok iyi bir Nafican olduğunu  ve bu ligi altyapımızın çocuğu Nafican’la götürebileceğini söyledi, bizde Ferdi’ye izin verdik. Bu sürecin içerisinde Oğuzhan nerede. Takım yapılması gerekiyor Oğuzhan ne yapacak?

Onaylanan Kredimiz Son Anda Reddedildi!
Ben Ahmet Ahlatcı ağabeyimizin yanına gittim, “Ağabey projemiz hayata geçmedi, biz beklediğimiz bütçeyi oluşturamadık. Ama benim üzerimde geçen seneden bir yük var. Benim 1 buçuk milyon liraya ihtiyacım var ve acil transfer yapmam lazım. Çorumspor en kötü ihtimalle Play-Off oynar” dedim. O da dedi ki, “Fatihcim bu proje benim için onur, gurur olmuştur. Cumhurbaşkanımız ile bu konuyu iki defa görüştüm ve bu projeye çok sıcak bakıyor. Ama ülkenin şartları nedeniyle bu konuyu bitirecek duruma gelemedim. Konu onaylanmak üzeredir” dedi. Ben de bu para gelene kadar bütçe oluşturmam için en azından kredi çekmem gerektiğini belirttim. Ahmet Ahlatcı ağabeyimiz isterse bu konu hakkında çıkar cevap hakkını kullanabilir. Beni Vakıf, Deniz ve İş bankasına yönlendirdi. Üç bankaya gittim, görüştüm. Mustafa Şeker ve benim kefaletimi koyarak; şirketlerimi kefil ederek, evimi ipotek ederek, Deniz Bank’tan 1 buçuk milyon lira krediyi onaylattım. Deniz Bank Şube Müdürü Çorum’da yaşıyor çıkıp, bu konuyu yalanlayabilir. Ben bütçeyi oluşturdum, Oğuzhan’a anlaştığımız oyuncularla görüş dedim. Tabi bu konuda Ahmet Ahlatcı ağabeyimiz İş, Deniz ve Vakıf Bank bölge müdürlerini aramıştır, kendisi şahittir. Ama maalesef kredimizi onaylayan Deniz Bank, transferin bitmesine 3 gün kala krediniz reddedilmiştir dedi(!) Bu kredinin neden reddedildiği halen bir muammadır! Kimseyi suçlamıyorum. Yani burada çalışılmıyormuş ve Oğuzhan Yalçın oyuncuları göndermiş gibi algı oluşturuldu. Ama Ahmet Ahlatcı ağabeyimiz hala bu projenin arkasındadır. Ateşten gömleği ben giydim, giymeye de devam edeceğim. Ahmet ağabeyle tekrar bir görüşme daha yapacağım. Çünkü bu projeden bende o da vazgeçmedi. Bu arada sezon sonunda vermesi gereken 200 bin lirayı Ahmet ağabeyden rica ettik, Samsunspor maçı sonrası prim dağıtmamız gerekiyordu o da bizi kırmadı ve parayı kulübün hesabına gönderdi. Yani Ahmet ağabeyle sürekli istişare halindeyiz.

Oğuzhan Yalçın, Mustafa Ercan ve Özgür Yıldırım’ın Kulüple İlişiği Kesildi!
Futbolda dün yoktur, dün bitti. Çorumspor geçmişini bir kenara bırakır ve güçlenerek küllerinden yeniden doğarak devam etmek zorundadır. Şu an itibariyle Oğuzhan Yalçın, taraftarlarımıza göstermiş olduğu tepki nedeniyle tüm aktif görevlerinden alınmıştır ve işine son verilmiştir. Kulübümüzle hiçbir ilişkisi kalmamıştır. Oğuzhan Yalçın 9 hafta boyunca dinlenecektir. Seneye ihtiyacım olursa değerlendireceğim. Kiminle çalışacağıma ben karar veririm. Bu da benim en doğal hakkım. Bir diğer yöneticimiz Mustafa Ercan. Onunda göstermiş olduğu fevri davranış nedeniyle, kesinlikle affı mümkün değildir. Kendisinin istifası alınmıştır ve kulübümüzle hiçbir ilişkisi kalmamıştır. Bir diğer görevlimiz stat müdürümüz Özgür Yıldırım görevinden alınmış ve stat müdürlüğü görevine son verilmiştir. Bundan sonra storede sadece satış yapacaktır. Değerli Çorumsporlular, rahatsız olduğunuz ve sizlere tepki veren üç isimle de yollar bugünden itibaren ayrılmıştır. Kendilerine emekleri için teşekkür ediyorum. Benim onlara haklarım helal olsun, onlarda bana haklarını helal etsinler.

Bir diğer konu taraftardan sorumlu yöneticimiz Serkan Geldi yaşanan süreçten dolayı kendisi bana istifa etmek istediğini bildirmiştir, kendisine bugüne kadar vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor ve bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum.

Çorumspor’a Yönetici Olmak 200 Bin Lira
‘Başkan çok kapalısın Çorumspor’a yönetici al’ diyorlar. Bu konuya da açıklık getirelim. Şu anda Çorumspor’da yönetici olmak isteyenler bir ben varım bir de Mustafa Şeker var. Çorumspor’un kapıları herkese açıktır. Kim yönetici olmak istiyorsa 200 bin lira ile Çorumspor’a yönetici olabilir. Eğer sadece yönetim kurulu üyesi olmak istiyorsa 100 bin lira, aktif futbol şubesinde görev almak istiyorsa 200 bin lira. Taraftarın karşısına çıkıp ben bu kulüp için çok şey yaptım diyorlar. Kimse bir şey yapmıyor. Herkes maaşıyla yapıyor. Herkes maaşını alıyor. Çirkinleşmek istemiyorum. Herkes şampiyonluk primini alıyor! Geçen sene herkes 100 bin lira para koydu cebine. Ben almadım bana ödenmedi diyen yöneticisi, futbolcusu fark etmez çıksın söylesin ödeyim. Kısaca herkes alının terini aldı. Helali hoş olsun.

Kapalı 300 TL, Açık Tribün 5 TL!
Taraftarlarımıza çağrımdır, bundan sonra herkesi karşı maraton tribünde tek vücut olmaya davet ediyorum. Sezon bitene kadar maraton ve kale arkasının tribün biletleri 5’şer TLdir. Kapalı A,B,C ve protokol tribünü 300 TLdir. 4 hafta bütün Çorum’u stada davet ediyorum, 300 TLsi olan gelsin. Forma yaptırdım olmadı, onu yaptım olmadı, bunu yaptım olmadı en azından Çorumspor’a katkı için fiyat afaki de olsa kapalının fiyatı sezon sonuna kadar 300 TLdir. Oraya 300 TLden 1000 kişi sokarsak, çok ciddi bir bütçe oluşur. Ama taraftarlar sizsiz olmaz, o gider, bu gider fark etmez siz her zaman varsınız size 5 TL.

Seneye Bahri hocayla 3 Yıllık Proje ile Devam Edeceğiz
Asıl gelelim bundan sonra ne yapacağız. İçeride oynadığımız Sancaktepe maçından sonra Bahri hocamız istifa etmiştir. ‘Kol kırılır yen içinde kalır’ sloganıyla biz bunu kendi içimizde çözdük. Çünkü hoca transfer istedi ve biz yapamadık. Bu bizim en büyük hatamız. Ama öyle bir şahsiyettir ki Bahri hoca çıkıp bu konuda hiçbir açıklama yapmadı. Elindeki mevcut kadro ile elinden geleni yaptı. 5 günde yaşamadığımız olay kalmadı. Biz bir takım kararlar aldık şimdi onları açıklayacağım. Lütfen bu kararları herkes Tarsus maçına kadar kendince değerlendirsin. Hakaret olmadan herkes kendi görüşlerini söylesin. Bunlara diyeceğimiz hiçbir şeyimiz yok. Seneye Bahri hoca ile devam edeceğiz. 3 yıllık bir proje ile geliyoruz. Hocayla biz kalan 9 hafta içerisinde gelecek senenin yapılanması yapacağız. Maç izlemesi gerekiyorsa, gidecek canlı izleyecek. Gidecekler-kalacaklar belirlenecek. Bunların zeminini tek yetkili ve tek sorumlu olarak Bahri hoca 9 hafta içinde yapacak.

3 Yılda 1.Lig’e Çıkamazsak O Zaman Bırakacağım!
Arkadaşlar 3 yıllık projeden de bahsedeyim. Bu benim ilk geldiğimde 3 yılda 1.Lig demiştim ama biz ilk yılımızda bir üst lige çıktık ve şimdi taraftarlardan bir yıl daha süre istiyorum. Şimdi zaman kazanıyor diyecekler ama zaman kazanmak için demiyorum. Ben bu kulübü bir yılda yapamam. Ben bunu gördüm. Taşıma suyuyla değirmen dönmüyor, verilen sözlerle şampiyon olunmuyor. Varsa paran cebindekiyle olursun! Ben geçen sene cebimdeki parayla oldum. Ben şimdi de cebimdeki parayla olacaksam ilk iki yılı hazırlık, 3.yılımda da şampiyonluk parolasıyla 3 yıllık projeyle Bahri hocayla 3 yıllık sözleşme imzalayacağız. Ben Bahri hocayı kolay ikna etmedim ve onla çalışacağım. Taraftarlardan 3 yıl süre istiyorum. Bu takıma 1.Lig’e ve Süper Lig’e çıkartmadan hiçbir yere gitmem! Ben bu yola baş koydum. Geçen sene ya o başı veririm ya da o kupayı getiririm dedim o kupa geldi. Mimarları da yanımda. Tabi Hamit Başkan ve Oğuzhan onları yok sayamam. 3 yılın sonunda 1.Lig’e çıkamazsak ben başkanlığı bırakacağım. Ayrıca, bu zamana kadar kulübe harcadığım tüm parayı Çorumspor’a bağışladım. Feda olsun Çorumspor’a! 3 yıl dedik diye 3 yıl boyunca şampiyonluk beklemeyin de demiyoruz. Lige başlarız 5’te 5 yaparız takım kendiliğinden gider onu bilmem. Çorumspor forması zaten her sezon şampiyonluğa oynar. Ama bizim asıl hedefimiz 3 yılda 1.Lig’e çıkmak.

Dört İsim Kadro Dışı, Takım Kaptanı Değişti.
Kadro dışı kalan isimler var, onları açıklayayım. Şu anda buradan ayrıldıktan sonra bu futbolcu kardeşlerimiz birçok paylaşım yapacaktır. Kendilerini uyarıyorum paylaşımda bulunmasınlar, kendilerine zarar vermesinler. O isimler sadece performanslarından dolayı ve o 9 haftalık gelecek senenin planlaması içinde olmadıkları için kadro dışı kaldılar. Bir oyuncumuz hariç o zaten kendisini biliyordur. Murathan Buruş, Fatih Şerifoğlu, Oktay Demircan ve Murat Cömert kardeşimiz süresiz olarak kadro dışı bırakılmıştır. Bahri hocanın önerisi ve benim onayım doğrultusunda Kerem Çağatay bu zorlu süreç içerisinde kaptanlığın ağırlığı altında kalması nedeniyle büyük bir performans düşüklüğü yaşamıştır ve bu sebep nedeniyle takım kaptanlığı alınmıştır. Yerine bu zorlu süreçte bizlerle hareket edecek  ve gelecek senenin yapılanması içinde olacak olan tecrübeli isim Şaban Yılmaz Genişyürek takım kaptanlığına getirilmiştir.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*