Aykut Emre Yakut Özür Diledi!

Çorum Belediyespor’un tecrübeli orta saha oyuncularından Aykut Emre Yakut, Erzincanspor maçında gösterdiği aşırı tepkiden dolayı camiadan özür diledi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü sahamızda Erzincanspor ile oynadığımız maçta 72. dakikada Teknik Direktör Gürses Kılıç tarafından oyundan alınan Aykut Emre Yakut, oyundan alınmasına tepki göstermişti. Oyuncu tepkisinin kişisel olarak kimseye olmadığını ve sadece kazanma hırsından dolayı bu tepkiyi verdiğini söyledi.

Tepkisinin kimseye olmadığını belirten Aykut: “Erzincan maçında oyundan alındıktan sonra gösterdiğim olumsuz tepkiden dolayı yöneticilerimiz, teknik direktörümüz, futbolcu arkadaşlarım ve tüm taraftarlarımızdan özür diliyorum. Benim tepkim sadece kazanma hırsından dolayıydı. Asla herhangi birisine gösterilmiş tepki değildir. Tepkim tamamen kendimle alakalıydı. Öfkemden sadece tekmeliklerimi fırlattım. Oyundan çıkmam da haklıydı. Ancak oyunu da tutmamız gerekiyordu. Tabi sahada yapılan değişikliği o ruh haliyle algılayamıyorsunuz. Bunlar her futbolcunun başına gelebilir. Ancak her şeyden çok daha önemlisi bizlere destek olunması. Bugün bizim gibi şampiyonluğa kurulan birçok takım bu süreçten geçiyor. Zor günler olmadan da güzel günler ne yazık ki gelmiyor.” dedi.

BİZ KAYBEDERSEK TÜM ÇORUM KAYBEDER

İç sahada deplasman gibi etkilenen futbolcular olduğunu söyleyen Aykut: “Biz başarılı olmak istiyorsak hep birlikte olmalıyız. Futbolcular olarak yaptığımız hataları da biliyoruz. Bizler bu şehre güzel şeyler vermek istiyoruz. Buradan gittiğimizde arkamızdan güzel şeyler söylenmesini istiyoruz. Bunun için de eleştirmek yerine destek olunması gerekiyor. Tamam gereken her türlü destek verildi, artık sabır da kalmadı. Bizler onun da farkındayız, ama en azından iç sahada oynarken itici güç olunması gerekiyor. Kendi sahamızda deplasmandaymışız gibi bir çok takım arkadaşım etkileniyor. Sonuçta kaybettiğimizde kimse hoca ya da Aykut kaybetti demiyor. Tüm Çorum kaybetti diyor, o yüzden birlik olmamız lazım” dedi.

BİRLİK ve BERABERLİK ŞART

Başarılı orta saha oyuncusu Aykut, sözlerine şunları da ekledi: “Kısacası başarı birlikte gelir, maçta kaybedeceğiz. Belki direkt çıkamayacağız, Play-Off’tan çıkacağız. Neticede yazılmış bir alın yazısı var, ama bir birimizi karalayarak ve köstek olarak bu iş olmaz. Birlik beraberlik çağrısı bana düşer mi, düşmez mi onu da bilmiyorum ama zaten gereken açıklamaları takım kaptanları ve yöneticilerimiz de yapıyor. Hocamız zaten belli sıkıntılarla geldi ve onları düzeltmeye çalışıyor. Sonuçta bizim için edilen bir dua bile kötü gol yememizi sağlar. O yüzden bizim tek çaremiz birlik olmak. Zaten bu ligden çıkarsak soluğu TFF 1. Lig’de alırız zaten. Bir çok üst ligde oynayanlar Çorum’un burayı hak etmediğini söylüyor. Ancak herkes şunu çok iyi bilsin ki, özellikle internet ortamında yazılan ve çizilenler sonrası kimse buraya küfür yemek için gelmiyor. Hepimiz sahadaki 2 saatlik sınav için çabalıyoruz. Eleştireceksek yine eleştirelim. Ama saha içerisinde birlik olduğumuzu herkese gösterelim. Bu bize başarı getirir ve biz de buradan kurtuluruz. Ben yine Erzincan maçından sonra yaşananlardan dolayı herkesten özür diliyorum. Bir şeyin de çok iyi bilinmesini istiyorum. Ben formamı falan atmadım, bunun fotoğrafları da var. Her şerde bir hayır vardır. Neticede hocamızı eleştirmek bize düşmez. O bir karar verir ve biz ona uyarız. Baştan dediğim gibi o an nabız farklı atıyor. Ben arkamda duran herkese teşekkür ediyorum. Sonuçta yönetimimiz ve hocamız gereken büyüklüğü de gösterdi” şeklinde konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*