“Aslanlar gibi mücadele ettik”

Usta Spor Yazarı Ahmet Kaya, Kocaelispor galibiyeti sonrası takımı değerlendirdi. Kaya, Özellikle futbolcuların gol sevinçlerinde taraftarlarına neden koşmadığını kaleme aldı.

“Daha önce buradan paylaştım… “Çorum Belediyespor’un evinde Bayburtspor’a yenilmesi nasıl beni şaşırtmıyorsa, deplasmanda Kocaelispor’u yenmesi o kadar şaşırtmaz” diye. Nitekim öyle de oldu. 100 kişiye sorsanız 90’ının “yenilir” dediği takım… Açıkçası yöneticisinden hocasına kimsenin inanmadığı takım… Gitti Kocaelispor’u evinde yıktı. Özellikle 2. yarıdaki futbola, iyi bir hakem yönetimi eklenince, hatta ev sahibi ekipte saha dışında yaşanan sorunlar saha içine sirayet edince ortaya güzel ve önemli bir galibiyet çıktı. Tüm futbolcuların ayağına, yüreğine sağlık. Maçı uzun uzadıya analiz etmeye gerek yok. Çıktık, aslanlar gibi mücadele ettik ve haklı bir galibiyet aldık. Play-Off hedefinde yolu yarıladığımızı söyleyebilirim. Lakin kalan 5 maçta daha fazla kenetlenmek şartıyla. Ancak ortada anlaşılmaz bir durum var. Çorum’dan ücretsiz tahsis edilen araçla değil, Ankara’dan 20 kişilik bir grup kendi ceplerinden arma sevdasına yollara düşüyor. Amaç futbolculara sahipsiz olmadıklarını hissettirmek. Ama bakıyorsunuz bir grup futbolcu aynı fikirde değil. 2 gol atıyoruz ama gelin görün ki golü atan hiç bir futbolcu gol sevincini taraftarla paylaşmıyor. Açıkçası onları iplemiyor bile. Elbette ki bunun altında önceki maçlarda tribünlerden gelen küfür dolu sözler var. Gönül kırgınlıklarını kısmen kabul ederim. Sonuçta profesyonel de olsalar onlar da etten kemikten yaratıldılar. Lakin bu tür şeylere alışık olmaları gerekmez mi? Farzedin ki Çorum Belediyesporlu bir yada bir kaç futbolcuya, hatta hepsine Kocaeli’nde koro halinde küfür edildi. Şimdi bu küfrü yiyen futbolcu yada futbolculara Kocaelispor önümüzdeki sezon iyi bir para teklif etse, “ben size küstüm” deyip gitmeyecek mi? Bu nasıl absürt ve anlamsız bir tavır. Takımı taraftar mı bu hale getirdi? Elbette içerisinden çürük elmalar çıkacak. Pireye kızıp yorgan yakmanın ne alemi var? Bindiğin dalı kesmek kadar akılsız bir yaklaşım olabilir mi?
Sonuç itibariyle herkes üzerine düşeni yapacak ve bu takım hedefi doğrultusunda ilerleyecek. 2. Lig’e çıkarız yada çıkamayız… Bu ayrı bir konu. Yönetim kendi içerisinde paramparça olmuş bir vaziyette eğer, futbolcu da taraftar da ayrı telden çalacaksa boşa umutlanıp büyük bir hayal kırıklığı yaşamayalım. Bunca zaman yaşadığımız hayal kırıklıkları yetiyor da artıyor bile..!!!”

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*