Aşkan: “Sağ bek ve orta saha alacağız”

Çorum Belediyespor Genel Kaptanı Kenan Aşkan, kontenjandan kalan 2 haklarını sağ bek ve orta saha için kullanacaklarını ifade etti.

Bugüne kadar kontenjan diye tabir edilen 8 futbolcuyla anlaştıklarını söyleyen Aşkan, kalan 2 haklarını sağ bek ve orta saha kullanacaklarını belirtti. Ayrıca Aşkan, orta sahaya alacakları oyuncunun lider özellikli ve tecrübeli olacağının altını çizdi.

Transfer çalışmaları ile ilgili bilgi veren Genel Kaptan Kenan Aşkan, piyasadaki rakamların çok yüksek olduğunu, öncelik olarak sağ bek ve deneyimli bir orta saha oyuncusu almayı hedeflediklerini söyledi. Futbol Federasyonun kontenjanla ilgili henüz bir açıklama yapmadığını ancak 1992 ve daha önceden doğan sporcuların kontenjan sayacakları ile ilgili güçlü duyumlar aldıklarını söyleyen Aşkan, “Kontenjan diye tabir edilen 8 futbolcu ile anlaştık. Bunlardan geriye 2 hakkımız kaldı. Biz bu hakları sağ bek ve orta sahada kullanmayı düşünüyoruz. Zaten şuan için transferde de önceliğimiz sağ bek ve orta saha. Özellikle orta saha mevkiisine lider özellikli deneyimli bir futbolcu almayı düşünüyoruz. Bu mevkiler için görüşmelerimiz halen sürüyor. Bugün veya yarın bir şeyler netleşir diye tahmin ediyoruz.

Sağ bek ve orta saha transferi ile kadronun büyük bir bölümünü oluşturmuş olacağız. Bundan sonra alacağımız oyuncular ise kadroda alternatif isimler olacak” şeklinde konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*