Anlaşmalar Tamam Kontenjan Bekleniyor

Kırmızı-Siyahlı kulüpte transfer görüşmeleri sürerken, yönetim yeni sezondaki kontenjan uygulanmasının açıklamasını bekliyor.

Transfer Komitesi üyesi ve Alt Yapı Sorumlusu Sinan Özdilli, bir çok futbolcu ile prensipte anlaştıklarını ancak Futbol Federasyonu’nun yeni sezon kontenjan konusundaki açıklamasının yapılmamasından dolayı imzayı beklettiklerini söyledi. Hafta içinde 2. ve 3. lig Kulüpler Birliği tarafından bu yıl kontenjanın iki yaş birde artırılarak 93 doğumlulara çıkarılması için bir teklif sunulmasının gündeme geldiğini belirten Özdilli,  aynı zamanda Bu birliğin Başkan Yardımcısı olan Zeki Gül’ün devreye girerek bu önergeyi geri çektirdiğini belirtti.

Resmi olarak transfer döneminin cumartesi günü başladığını ancak Federasyon tarafından henüz yeni sezon statülerinin yayınlanmamasından dolayı kulüplerin çok büyük sıkıntı içinde olduklarını belirten Özdilli, “Şu anda imza aşamasında çok sayıda futbolcu ile anlaştık. Ancak kontenjan konusunda Federasyon’dan resmi açıklama yapılmadığı için imzaları bekletiyor. Bugün açıklanması halinde bu hafta içinde kadromuzu büyük oranda şekillendirecek imzaları bu hafta içinde attıracağız” diye konuştu.

Sinan Özdilli, anlaştıkları futbolcuların bir bölümünün kulüpleriyle olan sorunları nedeniyle bu aşamada isim veremediklerini, sorunlar çözüldükçe isimlerinde kamuoyuna açıklanacağını söyledi. Ayrıca, kararın bugün veya yarın açıklanacağını söyleyen Özdilli, “Sanırım Salı veya Çarşamba günü transfer çalışmalarımız yoğunlaşır” ifadesini kullandı.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*