Ali Han’dan Çorum Belediyespor’a Son Dakika Çalımı

Çorum Belediyespor, Trabzonspor’la her konuda anlaştığı Ali Han Tunçer transferinde futbolcudan son dakika çalımı geldi. Çorum’a gelip imza atması beklenen Ali Han önce ki gün 24 Erzincanspor’la anlaştı.

Çorum Belediyespor Yönetimi 15 gündür bu transferi gerçekleştirmek için çalıştığı ve Bordo-Mavili kulüpten gereken izinleri aldığı bilgisine ulaşıldı. Trabzonspor yöneticisi Yavuz Şamlı her konuda anlaşıldığı ve futbolcunun Çorum’a hayırlı olmasını diledi. Fakat Ali Han Tunçer, Çorum’a gelip imza atmadı. Futbolcu önce ki gece geç saatlerde 24 Erzincanspor ile anlaşarak resmi sözleşmeyi imzaladı.

Bu durum üzerine Başkan Zeki Gül küplere bindi. Kulübüyle bir çok kez görüştüklerini ve anlaştıklarını belirten Gül, futbolcunun spor ahlakına yakışmayacak bir şekilde başka kulübe gidip anlaşmasının çok çirkin bir hareket olduğunu söyledi. Ayrıca Erzincanspor’un başka kulüp ile anlaşmış futbolcuyla görüşmesinin de etik olmadığını ifade etti.

Çorum Belediyespor Başkanı ve 2. 3. Lig Kulüpler Birliği Başkan vekili Zeki Gül kulüpler arasında kurdukları whatsapp grubuna bu konuyu açıklayan bir yazı gönderdi. İşte o yazı:

“Değerli Başkanlarımız Kulüpler Birliği, takımlarımızın ve yöneticilerimizin antrenör veya futbolcuların ayak oyunlarına da dur demek için kurulmuştur. Trabzon 1461 Kulübü sporcusu Alihan Tuncer’le ve değerli yöneticileriyle her konuda anlaştık. Futbolcu bana Erzincan’ın da kendisini aradığını ama sizinle anlaştığım için bu ahlaki olmaz dedim diye Erzincan’lı arayan yöneticiye sitem ettiğini söyledi. Çorum Belediyespor Ali Han gibi on sporcu daha alacak güce sahiptir. Problem bu sahtekar çocuk değil amacım birçok dostumuz bulunan kardeş kulüp kabul ettiğimiz bir takımın yaptığı yanlışı dile getirmektir. İfadelerin en sertini hak eden bu tavra yönetici hassasiyeti ve zerafetiyle yaklaşmaya çalışıyor sırat-ı müstakimden ayrılmayanlara selam olsun diyorum” dedi.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*