“Ahmet Ahlatcı’yı asla yalnız bırakmam”

Çorum FK Başkanı Fatih Özcan, dünkü basın toplantısında havaalanı konusunda Ahmet Ahlatcı hakkında eleştiride bulunan eski İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya’nın sözlerini talihsizlik olarak yorumladı.

Çorum’un gündeminde olan havaalanı konusuna değenin Özcan, “Havaalanı konusunda bende bir şeyler söylemek istiyorum. Havaalanı konusunda Halil İbrahim Kaya’nın açıklaması talihsiz olmuş. Ahmet Ahlatcı’ya hitaben “memleket adına sen kimsin ki söz söylüyorsun” lafları biraz ağır olmuş. Bizim ana sponsorumuz kendisi. Şimdi diyecekler ‘sen siyasetçi misin konuşuyorsun’ diye. Benim en zor günümde yanımda olmuş, değerli büyüğüm Ahmet Ahlatcı Beye Halil İbrahim ağabeyimin sözleri ağır olmuş. Onu da çok severim. ‘Sen kimsin’ demek olmadı. Ahmet Ahlatcı bu memleketin işadamı. Eğer Ahmet Ahlatcı bu memleket adına söz söyleyemeyecekse bizim burayı terk etmemiz gerekir. 4-5 bin insanı istihdam ederken, pandemide bile işçi çıkarmadı. Önce Ahmet Ahlatcı’nın kim olduğunu bir öğrenelim. Belki kendisi anlatamaz şu anda içi yanıyordur. Beş bin çarpı 5 dediğimiz de 25 bin kişiye ekmek ulaştıran bir işadamı. Seversiniz, sevmezsiniz kişiliğini ancak saygı gösterin.

Ahmet Ahlatcı bir değerdir
Ahmet Ahlatcı bir değerdir. Dolaylı yoldan 25 bin insana ekmek veriyor. Ahmet Ahlatcı denizin serin sularında yalısında çayını içebilecekken, holdinginin merkezini Çorum’da tutabilecek kadar bir babayiğit. Belki Allah ona verdiklerini bana verseydi benim şirketimin merkezi New York’ta olabilirdi. Ama adam ısrarla Çorum diyor. Israrla Çorum’a yatırım yapıyor. Sevip, sevmememiz çok önemli değil. Yaptığı yatırımlar kamuoyunun takdirindedir.

Benim Merzifon, Yozgat, Tokat’tan eksiğim ne?
Ben havaalanı kısmına geleyim. Belki küçümsersiniz ama Çorum’da havaalanı olmadığı için Çorumsporumuz o kadar zorlanıyor ki deplasmanlara giderken. Bunu bir gazeteciler biliyor, bir de benim futbolcularım biliyor. Havaalanını o kadar değersizleştirmek çok doğru değil. Havaalanı bir vizyondur, markadır. Benim Merzifon-Amasya’dan, Yozgat’tan, Tokat’tan neyim eksik?  Ben ‘Anadolu Kaplanıyım’, Çorum her şeyin en iyisini hak ediyor. Keşke imkan olsa da birden çok olsa ve özel jetlerde inebilse. Havaalanına söz söylenir mi? İktidardan ve yatırımlardan bize ne? Biz Çorumluyuz ve Çorumlu işadamları olarak konuşuruz.

Benden de işçilerin servisi için 10 otobüs
Ahmet Ahlatcı bu yatırım için 100 milyon demiş. Allah birini bin etsin. Yani ben bu duruma gıptayla bakıyorum. Bizim o kadar paramız yok. Ben taşımacıyım, taşıma işiyle uğraşıyorum. Benden de 10 tane otobüs. Havaalanın inşaatında çalışacak işçileri getirip-götürme işini yapayım. 10 tane otobüste benden. Asla Ahmet Ahlatcı’yı yalnız bırakmam. Şimdi derler ki, “Ahmet Ahlatcı yalağı.” Ben Çorum için kalbi atan herkesin ayaklarından akan suyu içerim. Bu kadar da egosuz bir adamımdır. Adamın merkezi Çorum ya. Dünya sıralamasında adamın ihracatı ilk 3’te ama merkezi Çorum’da. Bu ne kadar büyük bir gurur. Ahmet Ahlatcı’ya ‘memleket adına sen kimsin söz söylüyorsun’ sözü olmamış Halil İbrahim ağabey. Birisi memleket adına söz söyleyecekse o sözü Ahmet Ahlatcı söyler. Gün gelir biz de 5 bin kişiye ekmek yedirirsek o zaman biz de söyleriz.

Teknik direktör alıyorum, havaalanı var mı diyor
TFF 1.Lig’e çıktığımızda Ukrayna’dan oyuncu getirteceğiz o zaman nasıl gelecek o oyuncu? Ne diyeceğiz futbolcuya? Burada havaalanı yok seni Yozgat’a indirteceğiz oradan da Çorum’a mı getireceğiz diyeceğiz? Ben bu duruma kendi açımdan bakıyorum, siyaseten konuşmuyorum. Teknik direktör transfer ediyorum, “Başkanım havaalanı var mı?” diyor. Çorum’a havaalanı lazım olmaz mı? Çorum bizim gözbebeğimiz. Eskişehir’e deniz getirildi keşke imkan olsa da, Kanal İstanbul’u yapıyor Cumhurbaşkanımız, Samsun’dan da bir kanal açsa da Çorum’a deniz de gelse. Her şey gelsin. Ne var ne yok gelsin” şeklinde konuştu.

İlk yorumu siz yapın..

Bir Cevap Yaz

E-Posta Hesabınız Yayımlanmayacaktır.


*


*